Modrić majstorijom donio pobjedu Hrvatskoj: Preokret Portugala protiv Škotske i dominacija Španije

Autor Haris Krhalić

Favoriti sigurni.

luka modrić Izvor: Marin Franov / imago sportfotodienst / Profimedia

Večeras je na Opus Areni u Osijeku Hrvatska pobijedila Poljsku s rezultatom 1:0 u utakmici drugog kola grupe Lige nacija.

Jedini gol za Hrvatsku postigao je Luka Modrić, koji je u 52. minuti izveo slobodan udarac, prebacio živi zid i precizno pogodio protivničku mrežu. Taj pogodak se pokazao ključnim jer u ostatku meča nije bilo promjena na semaforu.

Istovremeno, na Luž stadionu u Lisabonu, sastali su se Portugal i Škotska, a rezultat je na kraju glasio 2:1 u korist Portugala.

Škotska je povela u sedmoj minuti zahvaljujući golu Skota MekTomineja. Portugal je izjednačio u 54. minuti preko Brune Fernandeša, dok je konačan rezultat postavio Kristijano Ronaldo u 88. minuti.

Večeras je odigrana i utakmica Švajcarske i Španije, a na kraju je "crvena furija" upisala ubjedljiv trijumf rezultatom 1:4. U meču odigranom na stadionu "Ženeva", moćna ekipa Luisa de la Fuentea trijumfovala je golovima Ferana Toresa, Hoselua i dvostrukog strijelca Fabijana Ruiza

Glavni arbitar na ovoj utakmici bio je Irfan Peljto, a Španci su do 13. minuta već imali dva gola prednosti.

U 20. minutu Peljto je pokazao direktan crveni karton Le Normanu, a Švajcarci su igrača više uspjeli iskoristiti u 41. minutu kada je Amduni smanjio na 1:2. Ipak, u finišu meča Španija je uspjela postići još dva gola i upisati nova tri boda.