Ludnica na Baj Areni – pet golova za poluvrijeme, Bajer preokrenuo pa slavio u 90+3 pred derbi polusezone!

U duelu aktuelnog šampiona Njemačke i "vukova" iz Volfsburga postignuto je pet pogodaka u prvih 45 minuta. Na kraju je do trijumfa stigao Bajer pogotkom u 90+3!

Bundesliga Bajer Volfsburg Izvor: FEDERICO GAMBARINI / AFP / Profimedia

Na otvaranju nedjeljnog programa četvrtog kola Bundeslige – spektakl na Baj Areni!

Bajer Leverkuzen, aktuelni prvak Njemačke, ugostio je sastav Volfsburga, koji je u prednosti poslije goleade u prvom poluvremenu i pet golova, ali tim Ćabija Alonsa ne bi bio što jeste kada u nadoknadi drugog poluvremena ne bi stigao do željenog rezultata!

BAJER – VOLFSBURG 4:3 (2:3)
/Virc 14, Ta 32, Inkapije 49, Bonifejs 90+3 – Mukijele 5 ag, Borno 37, Svanberg 45+1/

Dva puta su gosti u ovom duelu dolazili do prednosti, a prvi put su je stekli već nakon pet minuta igre, kada je vlastitu mrežu zatresao francuski defanzivac u taboru "farmaceuta" Nordija Mukijelea.

U narednih 30-ak minuta, četa Ćabija Alonsa je nadoknadila taj minus. Četvrtim ovosezonskim golom prve zvijezde Bajera Florijana Virca, dva tima su u 14. minutu ponovo bila u egalu, da bi mu se 18 minuta kasnije na listi strijelaca pridružio i Džonatan Ta.

Ti golovi, međutim, nisu bili dovoljni da aktuelni vlasnik "salatare" na odmor ode sa prednošću. Naprotiv – do kraja prvog poluvremena igrači Ralfa Hazenhitla preokrenuli su rezultat!

Pet minuta nakon gola njemačkog štopera, za "vukove" je pogodio Sebastijan Borno, a onda u prvom minutu nadoknade i švedski internacionalac u redovima Volfsburga Matijas Svanberg

Ispostavilo se da "zelenima" to vođstvo nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat protiv šampiona! Samo tri minuta po početku nastavka, Pedo Inkapije poništio je vođstvo gostiju, da bi u trećem minutu nadoknade Viktor Bonifejs pogodio za 4:3 i velika tri boda domaćih pred derbi polusezone i gostovanje Bajernu na Alijanc Areni sljedećeg vikenda!

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!