Napadač Ćezene Milan Đurić postigao je vodeći pogodak za svoju ekipu u duelu sa Juventusom, a nešto kasnije i asistirao saigraču za bod protiv lidera Serije A. Pogledajte…

Milan Đurić nastavlja sa sjajnim partijama u italijanskoj Seriji A.

U meču 23. kola Serije A, a 24-godišnji Tuzlak postigao je vodeći pogodak za svoju ekipu protiv lidera Juventusa.

Rijetko kada dešava se da iskusni Andrea Pirlo napravi ovakvu grešku. Uslijedio je brz odgovor na drugoj strani, a asistenciju Francuza Gregorija Defrela u 17. minutu Đurić je pretvorio u pogodak. Ni veliki Đanluiđi Bufon nije imao šanse.

Pogledajte…

...

Đuriću je ovo drugi pogodak u sezoni, nakon što je bio jedini strijelac za Ćezenu u porazu od Kjeva (1:2).

Ipak, "staroj dami" nije dugo trebalo da dođe do preokreta. Alvaro Morata i Klaudio Markizio za samo šest minuta uspjeli su da donesu prednost Juventusu na poluvremenu 2:1.

U drugom poluvremenu borbeni domaćini stigli su do zasluženog boda.

Đurić je u 70. minutu glavom loptu ostavio "na tacni" Franku Brienci za 2:2, a priliku da gosti u Torino odnesu sva tri boda propustio je Arturo Vidal, koji 11 minuta kasnije nije uspio da iskoristi jedanaesterac.