BUNDES: Goleade!

Na šest mečeva 25. kola Bundeslige postignuto je 26 golova, dakle više od četiri po utakmici.

Nedjeljne utakmice 25. kola Bundeslige dale su kristalno jasan odgovor na pitanje zašto su uvijek pune tribine na njemačkim stadionima!

Postignuto je čak 26 pogodaka ili više od četiri po meču!

U jednom od derbija, današnjeg programa, ako izuzmemo najveći u Dortmundu, gdje u kasnijem terminu Borusiji gostuje Bajern, Volfsburg je savladao Menhengladbah rezultatom 2:1 (2:1) i ostao u trci čak i za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

U 15. minutu,e Džulijan Dreksler je uz pomoć stative doveo "vukove" u vođstvo.

Dva minuta kasnije, Maks Kruze je udvostručio prednost nakon odlučnog šuta sa ivice šesnaesterca.

Gosti iz Mehngladbaha se nisu predavali već su brzo smanjili pogotkom Rafaela u 23. minutu, kad se dobro snašao u kaznenom prostoru i zakucao loptu pod prečku - 2:1.

Mogli su domaći do poluvremena da ispuste vođstvo nakon stopostotne šanse Fabijana Džonsona, ali iz neposredne blizine nije uspio da savlada golmana "vukova" Koena Kastilsa.

U nastavku je takođe bilo mnogo šansi na obje strane, ali se do kraja rezultat nije mijenjao pa je Volfsburg upisao 10. pobjedu ove sezone i preskočio Bajer Leverkuzen na sedmom mjestu na tabeli.

"Apotekari" su gubili 3:0 u Augsburgu (3:1) i to zahvaljujući trostrukom strijelcu Ku Ja - Čeolu iz Južne Koreje, ali su uspjeli da uvedu meč u neizvjesnu završnicu poslije pogodaka Karima Belarabija i autogola Pola Ferhejga. Kad se očekivao kraj, duboko u sudijskoj nadoknadi, Bajer je uspio iz jedanaesterca da izbjegne 10. ovosezonski poraz. Poslije igranja rukom u kaznenom prostoru Džefri Guvelev je dobio crveni karton i omogućio gostima da sa "bijele tačke" stignu do boda, što nije propustio Hakan Kalhanoglu!

Ovim remijem i pobjedom Volfsburga, Šalke je najviše profitirao i trijumfom u Kelnu (1:3), se učvrstio na četvrtoj poziciji.

Najefikasniji u današnjem mečevima bio je Štutgart, demoliravši Hofenhajm sa 5:1, a jedan od pogodaka postigao je srpski napadač Filip Kostić.