BUNDES: „Apotekari“ sve bliže Ligi šampiona

Bajern iz Leverkuzena savladao je Volfsburg (3:0) i povezao tri pobjede u Bundesligi kojom je nastavio borbu za plasman na mjesto koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Poslije početnog „ispitivanja snaga“ prvi je protivničkoj mreži zaprijetio Volfsburg, tačnije Andreas Širle u 26. minutu, ali je njegov udarac po sredini gola bez problema odbranio golman „apotekara“ Bernd Leno.

Samo minut kasnije, Bajer je stigao do prednosti.

Dupli pas Hakana Čakanoglua i Džulijana Branta, stavio je u mat poziciju napadača Bajera, koji nije propustio priliku da pogodi mrežu Volfsburga za 1:0. Interesatno, Brant je prošao omladinsku školu „vukova“, pa se nije previše radovao pogotku.

U nastavku meča, gosti su pokušavali da stignu do izjednačenja, imali su incijativu što je otvorilo prostor za kontranapade ekipe iz Leverkuzena.

Iz jedne kontre, rezervista Ćićarito Ernandez je imao sjajnu priliku da prelomi meč u 65. minutu, ali je šut najboljeg strijelca Bajera ukrotio čuvar mreže „vukova“ Dijego Benaljo.

Pet minuta kasnije golman domaćina Bernd Leno je odlično reagovao na udarac igrača Volsfburga Marsel Šefera i spriječio poravnanje rezultata.

A onda je Ćićarito je u 73. minutu razriješio sve dileme svojim 15. golom ove sezone u Bundesligi iako je do lopte stigao poslije možda i prekršaja nad Danteom.

Dobio je potom loptu od Karima Belarabija na ivici kaznenog prostora i u stilu Andreasa Bremea na Svjetskom prvenstvu 1990. godine u Italiji, pogodio suprotan ugao za 2:0.

Tačku na trijumf stavio je u 87. minutu Ukrajinac Vladlen Jurčenko, kojem je ovo bio prvenac u šampionatu Njemačke.

Bila je ovo 13. pobjeda „apotekara“, a 10 poraz „vukova“, koji su se oprostili od trke za plasmanom u evropsku elitu.

Bajer je sa ova tri boda preskočio Šalke i Borusiju iz Menhendgladbaha, koji imaju po utakmicu manje.