PL BiH: Rutinska pobjeda Slobode

Fudbaleri Slobode savladali su sarajevski Olimpik rezultatom 3:0 (2:0) na početku nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pogledajte golove!

PL BiH: Rutinska pobjeda Slobode Izvor: MONDO/Samir Cacan

Tuzlaci su do startna tri boda na "Tušnju" došli bez većih problema i najviše zahvaljujući Sulejmanu Krpiću, koji je u nekoliko minuta dva puta pogodio mrežu "vukova" i praktično razriješio sve dileme.

Najprije je fudbaler crno-crvenih odlično reagovao na centaršut Mladena Veselinovića u 14. minutu, da bi desetak minuta kasnije surovo kaznio grešku sarajevskog defanzivca Mahira Karića i rutinski matirao Dejana Bandovića za sigurnih 2:0.

Mogao je Krpić i da stigne do het-trika, ali u nekoliko navrata nije bio precizan.

Takođe, imali su i gosti sa "Otoke" svoje šanse barem da postignu počasni pogodak, međutim u subotu im je malo šta polazilo za nogom.

Najbliže tuzlanskoj mreži "vukovi" su bili u 73. minutu kad je odlično intervenisao golman Adnan Bobić poslije šuta Emira Hadžića.

U finišu, izabranici Husrefa Musemića su "ovjerili" pobjedu u 89. minutu nakon jedanaesterca . U kaznenom prostoru je oboren Ordagić, a Kostić je sa "bijele tačke" pogodio mrežu za konačnih 3:0.

Poslije eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evrope, Tuzlaci su se solidno pojačali, a najveće pojačanje je defanzivac Aldin Džidić, a očekuje se i dolazak Aleksandra Subića, nekadašnjeg kapitena Borca iz Banjaluke sa pozajmice iz Partizana.

"Vukovi" su takođe dosta trgovali u ovom prelaznom roku s samo jednim ciljem da izbore opstanak jer se nalaze u prilično teškoj finansijskoj situaciji.

SLOBODA: Bobić, Đidić, Karić, Efendić, Krpić, Ordagić, Stjepanović, Mehidić, Todorović, Veselinović, Merzić.

OLIMPIK: Bandović, Šahović, Regoje, Kobiljar, Karić, Hadžić, Rastoka, Isić, Lelić, Udovčić, Vrdoljak.

TOK UTAKMICE

1 - Počeo je meč u Tuzli.

10 - Zasad nema prilika na "Tušnju", igra se uglavnom odvija između dva šesnaesterca.

14 - GOOOL! Sloboda vodi, gol je postigao Sulejman Krpić! Mladen Veselinović je ubacio, a napadač Tuzlaka je glavom zakucao u mrežu sarajevskog tima.

1:0 - Krpić [FK Sloboda - FK Olimpic]by mediabh

25 - GOOOL! Ponovo Krpić! Ovog puta je iskoristio grešku Mahira Karića i rutinsku završio situaciju "jedan na jedan" sa golmanom Dejanom Bandovićem! Tuzlaci vode sa 2:0.

2:0 - Krpić [FK Sloboda - FK Olimpic]by mediabh

26 - Već u narednom napadu, "vukovi" su propustili stopostotnu priliku da smanje, ali je šut Sanjina Lelića odbranio golman domaćina Adnan Bobić.

35 - Tuzlaci su praktično već riješili pitanje pobjednika, ali i dalje nastavljaju sa napadima.

45 - Kraj prvog dijela.

- poluvrijeme -

46 - Nasstavljena je utakmica na "Tušnju".

51 - Sloboda je bolje stoji na terenu i uprkos sigurnom vođstvu nastavlja da napada prema golu Dejana Bandovića, koji je odlično odbranio šut Darka Todorovića.

60 - Nešto mirniji dio utakmice u Tuzli, bez posebnih šansi za golove.

70 - Tuzlaci su stvorili nekoliko dobrih šansi, ali su promašivali Amer Ordagić i Nemanja Stjepanović.

73 - Olimpik je bio blizu da smanji rezultat ali samo zahvaljujući golmanu Bobiću, Sloboda je sačuvala prednost od 2:0 nakon udarca Emira Hadžića.

88 - Penal za Slobodu - oboren je Ordagić u kaznenom prostoru.

89 - GOOOL! Siguran realizator za Tuzlake bio je Ivan Kostić - 3:0.

3:0 - Kostić (p) [FK Sloboda - FK Olimpic]by mediabh