PRVA LIGA RS: Borac sa desetoricom do boda

Borac remizirao sa Slavijom na otvaranju sezone u Prvoj ligi RS. Banjalučani skoro čitav meč odigrali sa igračem manje. Sigurne pobjede Tekstilca i Podrinja.

PRVA LIGA RS: Borac - Slavija 1:1 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Crveni karton, penal, gol, izjednačenje!

Nakon uzbudljivih 90 minuta na Gradskom stadionu u Banjaluci u prvom kolu Prve lige RS:

BORAC – SLAVIJA 1:1

Borac je odigrao dobro na startu sezone u Prvoj ligi RS, uprkos činjenici da je od trećeg minuta igrao sa igračem manje, čak i poveo, ali je na kraju osvojio samo bod protiv Slavije.

Nije dobro počelo za Borac, već u trećem minutu popović je kao posljednji igrač odbrane napravio prekršaj i zaradio crveni karton.

Ipak, crveno-plavi nisu bili u podređenom položaju i prvih 45 minuta završeno je bez golova.

U nastavku ekipa Zorana Dragišića zaigrala je još bolje, a u 65. minutu stigla je do vođstva iz jedanaesterca. Fudbaleri Slavije bili su nezadovoljni ovom odlukom jer je prekršaj bio negdje na granici šesnaesterca, ali sudija je odlučio da je prekršaj bio unutar kaznenog prostora i dosudio jedanaesterac.

Siguran izvođač sa bijele tačke bio je Siniša Radoja  za vođstvo 1:0.

Borac je kontrolisao igru, sve do 81. minuta kada je Slavija praktično iz prvog ozbiljnijeg napada stigla do izjednačenja. Gol za šok na Gradskom stadionu postigao je Nemanja Stojanović.

Do kraja utakmice Borac nije uspio da sa desetoricom ponovo stigne do vođstva i sva tri boda i meč je završen podjelom bodova.

Crveno-plavi imali su podršku svojih navijača, popularnih Lešinara, koji su tokom utakmice istakli i jedan transparent posvećen godišnjici «Oluje» i egzodusu Srba iz Hrvatske.

"VI SLAVITE, A NAS HVATA HUJA, DUVAĆE VAMA JOŠ VEĆA OLUJA", poručili su Lešinari.

Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Sigurne pobjede na svom terenu od 2:0 ostvarili su Podrinje protiv Šamca, te Tekstilac protiv Rudara iz Prijedora.

Kozara je na svom terenu savladala Zvijezdu 09 minimalnim rezultatom, a Sutjeska je na gostovanju kod Sloge osvojila cijeli plijen, takođe sa minimalnih 1:0.

Na meču Slobode i Drine u Mrkonjić Gradu nije bilo golova.