Nova "nula" na Apeninima, Inter ostaje lider

Napoli nije uspio na "San Paolu" da savlada Fiorentinu i preuzme vodeću poziciju.

Nakon Juventusa i Intera, zatim Kjeva i Rome, i treći duel 16. kola Serije A, između Napolija i Fiorentine, završen je najnepopularnijim rezultatom - 0:0, pa se "viola" prvi put nakon šest godina iz Napulja vraća neporažena.

Napolitanci su bili nešto konkretniji, imali dvije dobro prilike, ali nisu uspjeli osvojiti kompletan plijen i preuzeti lidersku poziciju od "nerazura".

Pjotr Zjelinski imao je najbolju priliku za Napoli u 55. minutu, ali je Marko Sportijelo uz pomoć stative uspio da odbrani i loptu pošalje u korner.

I u 71. minutu fenomenalno je intervenisao Sportijelo. Dris Mertens šutirao je pravo u golmana "viole" kada se našao usamljen pred golom gostiju. Pokušao je nešto kasnije i Marek Hamšik, ali ostalo je 0:0.

Inter ostaje lider sa 40 bodova, Napoli ima bod manje, a Juventus dva...