Preokret Atalante na "Marasiju"

TIm iz Bergama je upisao šestu pobjedu u posljednjem meču 16. kola Serije A na gostovanju u Đenovi - 1:2 (1:1).

Atalanta je napravila preokret u Đenovi i stigla do šeste pobjede ove sezone u italijanskom šampionatu i to prve gostujuće!

Ekipa Đampaola Gasperinija je uspjela da stigne do šeste ovosezonske pobjede na teškom gostovanju na stadionu "Marasi" u Đenovi i to poslije preokreta!

ĐENOVA - ATALANTA 1:2 (1:1)

Domaćin je na samom startu stigao do prednosti pogotkom Andree Bertolaćija nakon što je sa ivice kaznenog prostora pogodio sami ugao gostujećeg gola - 1:0.

Međutim, gosti su u samom finišu uspjeli da izjednače preko slovenačkog internacionalca Josipa Iličića, koji je odlično primio loptu sa desne strane i pogodio suprotan ugao - 1:1.

Tim iz Bergama je do preokreta stigao samo nekoliko minuta poslije povratka na teren u drugom dijelu nakon akcije Iličića, defanzivac Andrea Masijelo je glavom pogodio mrežu za preokret - 1:2.

Taj pogodak se pokazao presudnim za osvajanje tri boda gostiju, koji su preskočili Kjevo, Bolonju, Fioretinu i Torino i stigli do osme pozicije na tabeli, dok su Đenovljani deveti porazom ostali na 16. mjestu.

Za domaćina je od prvog minuta nastupio reprezentativac Bosne i Hercegovine Ervin Zukanović, dok je internacionalac iz Srbije Darko Lazović meč na stadionu "Luiđi Feraris" odgledao sa klupe za rezervne igrače.