Juve na "plus četiri" pred dolazak "kralja"

Juventus je iskoristio kiks Napolija i "odlijepio" se na pristojnu bodovnu razliku u trci za titulom šampiona Italije i to pred meč sa prvakom Evrope.

Napoli je remijem sa Sasuolom u Ređo Emiliji (1:1) servirao "meč-loptu" Juventusu u trci za "skudetom", a izabranici Masimilijana Alegrija takve prilike gotovo nikad ne propuštaju, čak i kad ne igraju pretjerano dobro!

Na "Alijanc" stadionu savladali su borbeni Milan i otišli na "plus četiri" boda viška za podizanje samopouzdanja i mirniju pripremu za prvi četvrtfinalni dvoboj u utorak sa madridskim Realom u Ligi šampiona.

JUVENTUS - MILAN 3:1 (1:1)

Izabranici Đenara Gatuza su se pokazali kao tvrd orah u derbiju 30. kola Serije A, ali su "poklekli" u posljednjih 15 minuta utakmice kad su Huan Kvadrado i Sami Kedira svojim pogocima "prelomili" meč.

"Stara dama" je već na početku subotnjeg derbija povela sjajnim golom Paola Dibale nakon što mu je asistirao reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić.

Argentinac je primio loptu na ivici kaznenog prostora i majstorski pogodio sami ugao gola Đanluiđija Donarume - 1:0.

Bio je to Dibalin sedmi gol izvan šesnaesterca ove sezone što ga čini najboljim strijelcem Serije A u tom segmentu.

Vođstvo domaćina nije pokolebalo "rosonere", koji su brzo uzvratili preko Turčina Hakana Čalkonoglua, koji je u 16. minutu pripremio priliku za Andrea Silvu, međutim, Portugalac je bio za malo neprecizan.

Ipak, ekipa sa "San Sira" je uspjela da izjednači u 28. minutu.

Poslije kornera Čalkanoglua, najviši u petercu bio je Leonardo Bonući i zakucao loptu pod prečku - 1:1!

Njegov prvi dolazak u crveno-crnom dresu u Torino, odakle je poslije sedam sezona i šest osvojenih titula sa bjankonerima i otišao u Milano, bio je više nego uspješan. Postigao je prvi pogodak Juveu u 2018. godini.

U nastavku su gosti se opredijelili za čvrstu odbranu i čekanje greške protivnika da iz eventualnog kontranapada probaju da stignu do sva tri boda.

U 55. minutu poslije kontre, Čalkanoglu je sa 20 metara sjajno šutirao, Đanluiđi Bufon je bio savladan, ali je Juve spasila prečka!

Dvadeset minuta kasnije "rosoneri" su opet imali stopostotnu šansu nakon novog kontranapada Đakoma Bonaventure, međutim, iskosa sa lijeve strane je šutirao visoko iznad prečke.

Kazne za ove promašaje ekipe Đenara Gatuza uslijedile su u 79. minutu.

Sami Kedira je asistirao Huanu Kvadradu, koji je doveo crno-bijele do nove prednosti, da bi tačku na trijumf stavio Kedira na dodavanje Paola Dibale nekoliko minuta prije kraja!