Velkoski pogodio za tri boda Sarajeva

Pogotkom Velkoskog Sarajevo savladalo Slobodu, na čijoj klupi je debitovao Zlatan Nalić. GOŠK i Zvijezda 09 podijelili bodove.

PLBIH 3. kolo - Sloboda - Sarajevo 0-1 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Poslije izuzetno teške sedmice u kojoj su doživjeli pravi debakl – 0:8 od Atalante, fudbaleri Sarajeva smogli su snage da upišu trijumf u prvenstvu.

Ekipa Husrefa Musemića stigla je do minimalne, ali važne pobjede na gostovanju u Tuzli, a junak Sarajlija bio je Krste Velkoski.

Napadač Sarajeva iskoristio je grešku Vasiljevića u posljednjim trenucima prvog poluvremena i postigao pogodak vrijedan tri boda.

U prvih 45 minuta viđena je samo još jedna prava prilika, kada je šut Barabana sa pet metara odbranio Kovačević.

Sarajevo je od 56. minuta igralo sa igračem više pošto je Vasiljević dobio crveni karton jer je napravio prekršaj nad Ahmetovićem kao zadnji igrač odbrane.

Upravo ej Ahmetović dvadeset minuta prije kraja mogao da udvostruči prednost Sarajlija, međutim Vukliš je dobro intervenisao.

Sloboda je pokušala u posljednjim trenucima da izvrši pritisak, ali nije uspjela da izjednači pa je Zlatan nalić debitovao porazom na klupi Tuzlaka.

Četiri gola za 45 minuta, pa remi

Dva puta vodila je Zvijezda 09 u gostima protiv GOŠK-a, ali nije uspjela da stigne do prve pobjede u Premijer ligi BiH.

Debitant u PLBIH odigrao je 2:2 sa GOŠK-om i tako upisao treći uzastopni remi u prvenstvu.

Praktično iz prve prilike Zvijezda 09 je stigla do pogotka, igrao se 18. minut kada je pogodio Aksentić.

Već u sljedećem napadu GOŠK je izjednačio preko Ramića i nagovijestio uzbudljiv meč.

Ponovo je Zvijezda stigla do gola prednosti, poslije još jedne loše reakcije GOŠK-a pogodio je Osmanagić u 37. minutu.

Šest minuta kasnije novi pogodak. Raguž je izjednačio na 1:1, a bio je to rezultat poslije prvog poluvremena.

U nastavku najbolju priliku imao je Ramić, već na početku drugog dijela, međutim, mreža je ostala netaknuta i meč je završen 2:2.

Za razliku od Zvijezde 09, koja je iz tri meča osvojila isto toliko bodova, GOŠK je u nedjelju stigao do svog prvog boda ove sezone.