Borac “iz dvojke u keca”

Tekstilac iz Dervente vodio na poluvremenu u Banjaluci, ali je Borac golom mladog Danilovića stigao do preokreta.

Prva liga RS (2. kolo): Borac - Tekstilac 2-1 Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Banjalučki Borac savladao je Tekstilac rezultatom 2:1 u 2. kolu Prve lige RS u meču odigranom u subotu uveče na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Crveno-plavi su do druge pobjede na startu sezone stigli teže nego što se očekivalo, i to nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Poslije minimalnih 1:0 protiv Željezničara na startu sezone, Borac se mučio sa realizacijom i protiv Tekstilca, koji je znao da iskoristi svoju najbolju priliku.

Iskusni Ozren Perić u 37. minutu dobro je izveo slobodan udarac i zatresao mrežu Nemanje Trkulje za vođstvo gostiju.

Ekipa Borca u nastavku nije imala šta da izgubi. Krenula je ekipa Darka Vojvodića u napad i poslije samo četiri minute igre golom Miloša Žeravice stigla do izjednačenja.

Uslijedio je period u kojem je Borac imao inicijativu, ali nije uspjevao da probije bedem ispred gola vremešnog golmana gostiju Dejana Plisnića.

Iskusni, 42-godišnji čuvar mreže, međutim, ipak je kapitulirao pet minuta prije kraja.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je mladi Vladan Danilović.