"Blickrig", pa rekord Lajpciga!

Fudbaleri Lajpciga postigli dva gola u prvih sedam minuta protiv Nirnberga, a do kraja meča još četiri za najveću pobjedu u Bundesligi u istoriji kluba.

Šest golova u posljednjoj utakmici sedmog kola Bundeslige i svih šest u mreži Nirnberga.

Lajpcig je na svojoj Red Bul Areni sa 6:0 "demolirao" Nirnberg i upisao najveću pobjedu otkako se takmiči u Bundesligi.

Samo još jednom, u maju ove godine, Lajpcig je postigao šest golova u Bundesligi, ali tada je protiv Herte bilo 6:2.

Gosti iz Nirnberga večeras nisu imali šanse protiv raspoložene ekipe Lajpciga, koja je pitanje pobjednika  riješio u prvih sedam minuta.

Kevin Kampl već u trećem minutu pogotkom je završio tečnu akciju svoje ekipe, a četiri minute kasnije novi prodor po lijevoj strani iskoristio je Jusuf Poulsen za 2:0.

Lajpcig protivniku nije dopuštao ni sekund predaha, napadi su se redali kao na traci, a golman Nirnberga Fabijan Bredlov u prvom poluvremenu još dva puta je vadio loptu u mrežu, strijelci su bili Sabicer i Timo Verner.

Na drugoj strani golman Peter Gulači imao je slobodno veče, jer u 90 minuta meča fudbaleri Nirnberga nisu uputili niti jedan šut u okvir gola!

Rezultat 4:0 bio je drugi najubjedljiviji trijumf Lajpciga u istoriji, ako ćemo uzeti u obzir pomenutih 6:2, međutim u nastavku su se domaći potrudili da postave novi rekord.

Novim "blickrigom“ od 55. do 59. minuta Lajpcig je stigao do 6:0 i najveće pobjede u Bundesligi.

Priliku za ubjedljiviji rekord propustio je Verner sa „bijele tačke“ nakon prekršaja Lajbolda, koji je tom prilikom zaradio i crveni karton.