Debakl Musinih "zmajića" od Holandije

Fudbaleri Bosne i Hercegovine (U-19) doživjeli su debakl u irskom Galveju od Holandije (0:6) u drugom kolu Grupe 10 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019. godine i izgubili sve šanse da se nađu u završnici takmičenja.

U-19: Holandija - BiH 6:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Već nakon prvih 45 minuta igre Holanđani su imali četiri gola prednosti. Dešon Redan je bio posebno raspoložen za igru i postigao je tri gola, u 5, 9 (penal) i 38. minutu, a u strijelce se upisao i Mohamed Ihataren u 30. minutu.

U drugom poluvremenu Holandija je postigla još dva gola preko Jurijena Timbera u 60. i Redana u 76. minutu.

Udrugom susretu grupe u Longfordu Republika Irska pobijedila Fje arska Ostrva sa 3:0.

Na tabeli vode Holandija i Republika Irska sa po šest bodova i te selekcije su ostvarile plasman u elitni krug kvalifikacija. Bosna i Hercegovina i Farska Ostrva su bez bodova.

Susreti posljednjeg kola na rasporedu su 16. oktobra u 14.00 sati kada će se sastati Farska Ostrva-Bosna i Hercegovina (Galvej) i Republika Irska-Holandija (Longford).

Bosna i Hercegovina: Adnan Kanrić, Elvir Muminović (56. Ajdin Hasić), Nemanja Vještica, Milan Savić (63. Haris Kotarević), Milan Šikanjić (63. Stefan Santrač), Đani Salčin (51. Adis Mujkić), Jusuf Gazibegović, Igor Savić, Dženan Osmanović (46. Marko Brkić), Emir Sejdović, Mateo Božić. Selektor: Slaven Musa.