Sarajevo "palo" prvi put poslije Atalante

Posljednji poraz ekipa Husrefa Musemića je doživjela 2. avgusta od Atalante (0:8) u kvalifikacijama za Ligu Evrope i od tada vezala četrnaest mečeva bez da je pognute glave napustila teren. Taj niz je trajao do danas i utakmice u Gabeli.

PREMIJER LIGA BIH - 15. KOLO: GOŠK - SARAJEVO 1:0 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Velika pobjeda za GOŠK!

Nakon što je na debiju na klupi slavio u Sarajevu, ali protiv Željezničara, Mato Neretljak je došao do pobjede i protiv drugog velikana iz glavnog grada BiH.

Njegovi fudbaleri su do jedinog gola na meču došli u 37. minutu kada je pogodio Nermin Hajdarević i do kraja ljubomrno čuvali prednost.

GOŠK - SARAJEVO 1:0 (1:0)

Meč je odigran po "teškom" terenu na kojem Sarajlije nisu uspijevale razviti svoju igru u kojoj se lopta brzo kreće po zemlji pa se shodno uslovima bolje snašao domaćin.

Već u sedmom minutu veliku priliku je propustio Kulović koji je sa pet metara loptu prebacio preko gola.

Sredinom prvog poluvremena prva prilika za Sarajevo i najava odličnog popodneva za Kozića.
Golman domaćih je odbranio udarac Tatara, a potom je imao dosta sreće kada je Ahmetović pogodio prečku.

A, u 37. minutu šok za goste. Aletić je pronašao Hajdarevića koji šutira precizno i od stativu šalje loptu u mrežu za 1:0.

NK GOSK - FK Sarajevo / 1:0 Hajdarevic
Izvor: Dailymotion/newsdm

U drugom poluvremenu Sarajevo je vršilo opsadu gola domaće ekipe.

Ali, tek 15 minuta prije kraja susreta Bordo tim je imao dobru priliku kada je odbrana GOŠK-a zaboravila na Pidru koji se ubacio, ali je šutirao veoma loše sa desetak metara.

Do kraja susreta dvije prilike je imao Ahmetović, oba puta je napadač Sarajeva šutirao glavom. Prvi put pored gola, da bi namjestio "nišan" u nadoknadi vremena ali je Kozić sjajnom intervencijom izvadio loptu iz "rašlji" i ostavio bodove u Gabeli.

GOŠK je ovom pobjedom napustio opasnu zonu u koju je sada ušla Krupa, dok Sarajlije i dalje drže prvu poziciju, ali sada sa samo dva boda ispred Zrinjskog.