"Bomba" Sergeja, Interu dovoljan jedan gol

Sjajnim golom Sergej Milinković-Savić donio bod Laciju protiv Torina. Inter novim "minimalcem“ do pobjede u Empoliju, Roma bolja od Parme.

Stadion Olimpiko ponovo je skandirao ime Sergeja Milinkovića-Savića.

Poslije pogotka za pobjedu protiv Kaljarija, nakon koje su eksplodirale emocijekod srpskog reprezentativca, popularni SMS pogodio je i protiv Torino.

Ovoga puta „eksplodirala“ je njegova „bomba“ sa ivice šesnaesterca  u desni gornji ugao Siriguovog gola za remi 1:1 u Rimu.

Lacio – Torino 1:1 (0:1)

Poslije prvih 45 minuta u kojima je domaćčin bio bliže pogotku, posebno Ćiro Imobile, vodili su gosti.

Adam Marušić napravio je glupost u sudijskoj nadoknadi i bespotrebno vukao rukama Andreu Belotija, a napadač Torina sam je izveo jedanaesterac i pogodio za vođstvo 0:1.

Drugo poluvrijeme apsolutno je pripalo Laciju, a bedem gostiju probio je Sergej Milinković-Savić u 62. minutu.

Činilo se kao da je sav bijes zbog loše forme i konstantnih kritika na svoj račun iskalio na lopti i sjajnim udarcem matirao Sirigua.

U narednim minutama Lacio je propustio nekoliko sjajnih prilika, ali heroj gostiju bio je Điđi, defanzivac Rome, koji je u razmaku od 60 sekundi prvo izblokirao Imobilea, a potom i Milinković-Savića i spriječio čiste pogotke.

Tragičar utakmice je Marušić, koji je skrivio penal, a onda u 86. minutu zaradio crveni karton zbog prigovora sudiji, međutim, snage su poravnate nešto kasnije kada je isključen Rinkon.

Svoju 300. utakmicu za Lacio odigrao je u subotu bh. internacionalac Senad Lulić.

Poslije petog poraza u sezoni Lacio zaostaje sedam bodova za trećeplasiranim Interom, koji je u subotu savladao Empoli u gostima.

Četvrti put zaredom Inter je postigao jedan pogodak na utakmici, ali mu je to bilo dovoljno za treću pobjedu 1:0, uz remi protiv Kjeva.

Mučio se Inter sve do 72. minuta, kad aje Balde Keita, kome je prethodno poništen jedan gol zbog ofsajda, pogodio za pobjedu.

Iza Intera i Lacija, na četvrtoj poziciji sa osvojenih 30 bodova  je Roma, koja je kao gost savladala Parmu rezultatom 2:0.

I Roma je do trijumfa stigla u drugom poluvremenu, prvo je Kristante pogodio poslije kornera, a  15 minuta prije kraja  pogodio je Čengiz Under.

U duelu srpskih internacionalaca, Darka Lazovića u dresu Đenove i Nikole Milenkovića u dresu Fiorentine nije bilo golova, ali čak OSAM viđeno je na stadionu Mapei.

Ispuštena pobjeda protiv Juventusa u prošlom kolu nije ostavila traga na fudbalerima Atalante, koji  su sa više nego ubjedljivih 6:2 savladali Sasuolo u gostima.

Goleadu na Mapei stadionu počeo je Duvan Zapata devetim golom na posljednjih šest utakmica, a završio ju je rezervisa Josip Iličić het-trikom  u razmaku od 75. Do 92. minuta.