Atalanta nadomak Lige šampiona!

Tim iz Bergama je novom pobjedom nad Đenovom (2:1) stigao na korak od istorijskog plasmana u elitno evropsko takmičenje.

Atalanta je veoma blizu plasmana u Ligu šampiona, prvi put u klupskoj istoriji!

Tim iz Bergama je zbog renoviranja svog stadiona dočekao Đenovu u Ređo Emiliji i upisao siguran trijumf nakon kojeg je dospio na treće mjesto na tabeli Serije A "preskočivši" Inter, koji ima i utakmicu manje.

Izabranici Đan Pjera Gasperinija u posljednja dva susreta gostuju šampionu Juventusu u Torinu i dočekuju Sasuolo i da bi sigurno naredne sezone razvili "mušemu", trebaće im najmanje još jedna pobjeda. Barem je tako u ovom trenutku s obzirom da konkurenti Milan i Roma zaostaju šest bodova, ali imaju i meč više do kraja sezone.

ATALANTA - ĐENOVA 2:1 (0:0)

Srpski internacionalac Ivan Radovanović odigrao je svih 90 minuta za poraženu Bolonju, dok u ekipi nije bilo Darka Lazovića kojeg trener gostiju Ćezare Prandeli nije ni poveo u Ređo Emiliju.

Odluka o novoj, 19. ovosezonskoj pobjedi plavo-crnih "pala" je početkom drugog poluvremena kada su za samo pet minuta domaćini na "Mepei" stadionu postigli dva pogotka.

Odmah po ulasku na teren sa klupe, mrežu Đenovljana pogodio je Gambijac Musa Berou nakon što mu je sjajno asistirao Marten De Run, da bi par minuta kasnije poslije lijepe akcije Timoti Kastanje iz petarca na dodavanje Berata Đimsitija povisio na 2:0.

Kako se ispostavilo na kraju, dovoljno za nova tri boda.

Još dva puta u prvom poluvremenu su izabranici Đam Pjera Gasperinija zatresli đenovsku mrežu, najprije Kastanje u devetom, a potom 10 minuta kasnije i prvi strijelac Atalante Duvan Zapata.

Međutim, oba gola je poslije konsultacija sa VAR sobom poništio sudija Masimiliano Irati zbog ofsajda.

U samom finišu, gosti su uspjeli da postignu počasni gol preko iskusnog Makedonca Gorana Pandeva (2:1), ali nisu uspjeli do kraja da izbjegnu 16. ovosezonski poraz i nalaze se na četiri boda od opasne zone.