Klinci vole golove: Kjeza je paklen igrač!

Sjajne utakmice prvog dana Evropskog prvenstva za fudbalere do 21 godine, koje se održava u Italiji i San Marinu.

Evropsko prvenstvo za fudbalere do 21 godine počelo je danas i trajaće do 30. juna.

Na stadionima širom Italije i San Marina, gledaoci će moći da uživaju u majstorijama najboljih mladih fudbalera Evrope, a potvrda svega toga stigla je već u prva dva meča turnira, u okviru grupe A.

Na otvaranju EP, u Ređo Emiliji, Poljska je savladala Belgiju 3:2, dok je Italija bila bolja od Španije 3:1.

U prvom meču turnira, iako je Aron Leja doveo Belgijance u vođstvo već nakon 15-ak minuta igre, Poljaci su uspjeli da se vrate i sredinom izjednače preko Simona Zurkovskog.

Drugo poluvrijeme donijelo je još tri gola. Kristijan Bjelik nakon prekida pogodio je za potpuni preokret, da bi nakon gola Sebastijana Šimanskog bilo jasno da će Poljska zabilježiti trijumf.

Sve što su mladi Belgijanci uspjeli do kraja je da smanje zaostatak na 3:2 preko Dionisa Kolsa.

Uzbuđenja nije nedostajalo ni u drugom meču, ujedno derbiju prve runde, a možda i kompletnog prvog kruga turnira, u kojem je takođe viđen preokret.

Domaćin Italija, jedan od glavnih favorita za zlatnu medalju, u Bolonji je savladala Španiju 3:1 (1:1) najviše zahvaljujući sjajnom napadaču Fiorentine Federiku Kjezi, dvostrukom strijelcu.

Gosti su poveli sjajnim pogotkom Danija Sebaljosa već u devetom minutu meča, da bi bolju igru "azurina" u nastavku prvog dijela igre preciznim udarcem krunisao Kjeza.

S obzirom na važnost meča, te činjenicu da će samo pobjednici grupa i najbolja trećeplasirana selekcija igrati u polufinalu, niti jedan od rivala nije želio previše da rizikuje na početku nastavka.

Ipak, mladi Italijani su u 64. minutu stigli do preokreta, a strijelac je ponovo bio Kjeza, da bi konačnih 3:1 postavio Lorenco Pelegrini sa "bijele tačke" u 82. minutu