Majstorija, pa glupost Grujića - (k)iks Bajerna!

Prvi put nakon šest godina, Bavarci nisu slavili na otvaranju sezone u Bundesligi!

Kakav debi hrvatskog stručnjaka Ante Čovića na klupi Herte!

Neprikosnoveni vladar Njemačke u posljednjih sedam sezona, Bajern iz Minhena, remijem je započeo novu sezonu u Bundesligi, te prvi put nakon šest godina, nije slavio na prvenstvenoj premijeri.

Robert Levandovski postigao je dva gola, oborio rekord, ali to nije bilo dovoljno za slavlje protiv gostiju iz Berlina, u čijem timu su najzapaženiji bili Marko Grujić i Vedad Ibišević.

Večeras, na "Alijanc Areni":

BAJERN MINHEN - HERTA 2:2 (1:2)

/Levandovski 24, 60 pen - Lukebakio 36, Grujić 39/

Duel Bajerna i Herte na startu nove sezone Bundeslige donio je okršaj dvije ekipe koje od 2013. godine prvenstvo nisu započele porazom, Bavarci su imali šest uzastopnih pobjeda, a Berlinci pet trijumfa i remi.

Pobjednička serija aktuelnog šampiona tako je prekinuta, dok niz nepobjedivosti Herte i dalje traje.

Ipak, ništa nije nagovještavalo da bi Herta mogla napustiti Minhen neporažena.

Domaći su krenuli furiozno od starta, odoljeli su gosti do polovine prvog poluvremenu, a onda se mreža Runea Jarštajna zatresla.

Nakon par propuštenih prilika, Bavarci su stekli zasluženu prednost, a gol je postigao ko drugi nego Levandovski.

Poljak je iskoristio asistenciju Serža Gnabrija, te pogotkom ušao u istoriju, s obzirom da je postao prvi igrač koji je pet prvenstvenih sezona u nizu protivničku mrežu zatresao već u premijernom meču Bundeslige (tradicionalno u Njemačkoj prvenstvo otvara aktuelni šampion).

Ipak, uslijedila su tri furiozna minuta za goste.

Debitant u timu Herte Dodi Lukebakio, tamo gdje je stao prošle sezone u dresu Fortune, kada je u dva meča čak četiri puta tresao mrežu Bajerna, nastavio je u 36. minutu, kada je iznenadio domaćina, lopta je na putu ka golu rivala pogodila u leđa Vedada Ibiševića, te završila u Nojerovoj mreži.

Nepuna tri minuta kasnije, na semaforu je 1:2.

Ibišević je poslao upotrebljiv pas, Grujić je bio u kontaktu sa Pavarom, uspio da izdrži pritisak, onda predribla i Nojera, za potpuni preokret!

Dobio je Grujić udarac u glavu prilikom prijema lopte, pa je duel nastavio sa nekoliko kopči na arkadi.

Srbin je u nastavku veoma nesmotreno reagovao, u 57. minutu, kada je u svom šesnaestercu, iako je lopta bila prilično daleko, povukao Levandovskog, a nakon reakcije iz VAR sobe, Bajern je dobio poklon penal.

Sjajni Poljak nije propustio priliku za svoj drugi gol i novo izjednačenje na meču, ispostaviće se i konačan rezultat - 2:2.

Od tog trenutka igralo se na jedan gol, ali brojne šanse Bavaraca nisu iskorištene, pa je Herta osvojila veliki bod na startu sezone.

BAJERN MINHEN: Nojer, Kimih, Zile, Pavar, Alaba, Alkantara, Toliso, Miler (85. Sančez), Gnabri (87. Dejvis), Koman, Levandovski. Trener: Niko Kovač.

HERTA: Jarštajn, Mitelštat, Rekik, Štark, Klinter, Darida, Duda (78. Šjelbred), Leki, Lukebakio (68. Zelke), Ibišević (63. Ešvajn). Trener: Ante Čović.