"Makazice" i tri gola za 9 minuta malo Valensiji

Sjajan meč 6. kola Primere odigrali su Valensija i Hetafe. Nije bilo pobednika, a viđeno je šest golova.

U najmanju ruku čudna, ali i odlična utakmica odigrana je u sredu uveče na Mestaji.

Meč između "slepih miševa" i Hetafea obilovao je preokretima i prelepim golovima, od kojih se svakako izdvajaju "makazice" Maksimilijana Lopeza.

Uf, kako se samo lepo snašao Urugvajac nakon tačno pola časa igre. Hetafe je u tim trenucima uveliko čuvao prednost stečenu iz prvog minuta, kada je matom u četiri poteza "izbacio" kompletnu odbranu domaćih, a Haime Mata iz nedozvoljene pozicije poentirao. Tečna i brza akcija "zaslepila" je pomoćnog sudiju, koji nije video Matin ofsajd.

Sve je zaboravljeno kada je Lopez na osam-devet metara od gola podigao loptu i akrobatskim potezom izjednačio rezultat.

Valensija je za samo devet minuta od 0:1 stigla do 3:1. Lopez je bio strelac i u 34. minutu, a "blic krig" je završio Korejanac Li Kangin.

Međutim…

Bodovi su na kraju podeljeni. Nedostajala je koncentracija u odmrani domaćeg sastava. Žason je u 66. iskoristio pas Kenedija, da bi tri minuta kasnije Anhel pogodio posle dodavanja Dakonama.

Za 3:3!

Rezultat se do kraja nije menjao, tako da su navijači Valensije drugi put uzastopno napustili razočarani Mestaju u La Ligi. U nedelju je Leganes osvojio prvi bod u sezonu u Valensiji, a tri dana kasnije i Hetafe se radovao.

Za utehu im i dalje ostaje pobede sa početka Lige šampiona na Stamford Bridžu (1:0).