Ibišević ušao, zabio, pobijedio!

Samo JEDAN dodir bio je dovoljan Vedadu Ibiševiću da postigne gol, a onda još nekoliko da novim pogotkom obezbijedi ubjedljiv trijumf Herte u Kelnu. "Jarčevi“ brojali do četiri.

Igrao se 58. minut kada je trener Herte iz igre izvadio Selkea i ubacio Vedada Ibiševića...

Samo nekoliko sekundi kasnije Vedad Ibišević je iz prvog dodira s loptom zatresao mrežu i povisio vođstvo Herte protiv "desetkovanog“ Kelna na 2:0.

Četiri minute kasnije golman domaćih je ponovo vadio loptu iz mreže, poslije još jednog pogotka Ibiševića, koji je "samo“ namjestio nogu na petercu i skrenuo centaršut Daride u gol za 3:0.

Asistent kod trećeg, ali i prvog gola na utakmici koji je postigao Dilrosun, imao je sreće u 41. minutu kada je pukom srećom izbjegao težu povredu poslije brutalnog starta Mere koji je odmah poslan u svlačionicu.

Sa deset igrača na terenu Keln je u narednih 20 minuta primio dva gola, a u 83. minutu  još jedan za potpuni debakl "jarčeva“ - 0:4!

Marko Grujić odigrao je cijeli meč i takođe pretrpio jedan žestok start, srećom bez posljedica.

Fudbaleri Kelna na sve načine pokušavali su da zaustave protivnika kako bi izbjegli peti poraz u sezoni, ali su primili još jedan težak udarac, treći u nizu.

Poslije samo šest kola odigranih kola povratnik u Bundesligu očigledno je počeo još jednu borbu za opstanak.

Na drugoj strani, Herta je upisala drugu vezanu pobjedu kojom se popela na desetu poziciju na tabeli.