Dani Pareho umalo pocepao mrežu na "Vandi"! Maksimovića sprečila stativa

Valensija sjajnim golom iz "slobodnjaka" do boda u Madridu. Hetafe se popeo na šesto mesto.

Jan Oblak je jedan od najboljih golmana sveta trenutno, pokazao je to Slovenac i ove subote protiv Valensije, ali u 82. minutu nije mogao bolje da reaguje.

Dani Pareho je iz slobodnog udarca sa 25 metara poslao "projektil" ka golu Atletiko Madrida i umalo pocepao mrežu...

Bio je to pogodak za 1:1, posle kog su gosti preuzeli inicijativu, ali nisu uspeli do potpunog preokreta,

"Jorgandžije" su bolju igru u prvom delu krunisale pogotkom Dijega Koste iz penala u 36. minutu. Diskutabilno je da li je Denis Čerišev igrao rukom - braneći se da ga lopta ne pogodi u lice - u kaznenom prostoru ili van, ali čini se da je odluka sudije Vege bila kompenzacija za prethodno nedosuđen faul nad Žoaom Feliksom već u četvrtom minutu.

Ovim bodom sigurno će biti zadovoljniji gosti, koji su upisali petu utakmicu bez poraza u Primeri, nego domaćini koji su propustili priliku da se izjednače sa vodećim Realom makar do večeras, kada gradski rival igra protiv Majorke u gostima (21.00).

MAKSA STATIVOM NAJAVIO POBEDU

Reprezentativac Srbije, Nemanja Maksimović, nije imao sreće da se u 29. minutu upiše u strelce, pošto je stativa zaustavila njegov šut, ali se na kraju ipak radovao. Njegov Hetafe savladao je poslednjeplasirani Leganes 2:0, a junak utakmice bio je iskusni napadač Anhel, dvostruki strelac.

Prvo je u 64. minutu precizno šutirao glavo na odličan centaršut Kenedija, a potom u 84. iskoristio dodavanje Arambarija da lagano obiđe protivničkog golmana i rutinski pošalje loptu u mrežu.

Hetafe je sada šesti na tabeli, dok Leganes ima samo dva boda i već ozbiljno zaostaje za mestom iznad zone ispadanja.