Ajaks proklinje VAR, Čelsi slavi "džokera" sa klupe: Batšuaji je junak

Program Lige šampiona za srijedu otpočeo je utakmicama u popodnevnom terminu, a pored "plavaca", slavio je i Lajpcig.

Ajaks je u Ligi šampiona u prethodnih godinu i po dana pružao sjajne partije, ali je mladi tim Frenka Lamparda znao kako da zaustavi Dušana Tadića i njegove drugare. Miči Batšuaji je samo 15 minuta po ulasku na teren zatresao mrežu "kopljanika" i tako donio trijumf svom timu. Ipak, ponovo će VAR biti tema razgovora.

AJAKS - ČELSI 0:1 (0:0)
/Batšuaji 86/

Mnogi su mislili da će pomoć video tehnologije riješiti fudbal dilema oko spornih situacija, ali ni ovoga puta to nije bio slučaj. Ajaks je u 35. minutu, poslije dobre igre u tom delu meča, stigao do prednosti koja je trajala samo nekoliko desetina sekundi.

Hakim Zijeh je odlično centrirao na drugu stativu, gde je Kvinsi Promes bio da smjesti loptu u mrežu. Međutim, slavlje Ajaksa je već uveliko trajalo, da bi potom stigla potvrda da je krilni igrač Ajaksa bio u nedozvoljenoj poziciji.

Gol je bio poništen, a famozne linije iscrtane u video prenosu koje su pokazivale da se radi o ofsajdu bile su u najmanju ruku zbunjujuće.

U trenutku kada je akcija "zamrznuta" u kadru nismo ni mogli da vidimo Zijeha čiji je centaršut bio "okidač" za ofsajd poziciju, dok je pitanje i da li je Promes zapravo bio bliži golu Čelsija.

No, utakmica se nastavila, a gosti iz Londona su bivali sve bolji. U nastavku su pokazali odličnu igru, da bi sve to "naplatili" u 86. minutu pogotkom Mičija Batšuajia.

Za to vrijeme, u Lajpcigu je domaći sastav poslije preokreta u drugom poluvremenu savladao Zenit Branislava Ivanovića - 2:1.

Nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije je odigrao cijeli meč, ali nije uspio da značajnije pomogne svom timu i da ruski tim izbjegne poraz. Poveli su preko štopera Rakitskog u 25. minutu, ali su u nastavku u razmaku od samo 10 minuta gosti preokrenuli.

Prvo je Lajmer izjednačio na 1:1, da bi konačan rezultat fantastičnim golom postavio Marsel Sabicer za drugu pobjedu Lajpciga u Ligi šampiona ove sezone.