Mota zna posao – tri izmjene za preokret na Marasiju!

Prvenac tinejdžera Sandra Tonalija u Seriji A prijetio je da pokvari trenerski debi Tijaga Mote, ali je mladi stručnjak izmjenama u drugom poluvremenu donio potpuni preokret Đenove na Marasiju!

Već u prvom meču koji je vodio sa klupe Tijago Mota našao se u „kanalu“, a onda pokazao da ima svijetlu budućnost u trenerskom poslu.

Motin debi na klupi Đenove počeo je na najgori mogući način, evrogolom tinejdžera Sandra Tonelija za vođstvo Breše na poluvremenu, ali o onome što je učinio u narednim minutama pričaće se danima na Apeninskom poluostrvu.

Mladi stručnjak u nastavku je poslao na teren debitanta Kevina Agudela, veterana Gorana Pandeva i Kristijana Kuamea i bila je to dobitna kombinacija!

Tri izmjene za TRI GOLA za veliki preokret Đenove na Marasiju!

Đenova – Breša 3:1 (0:1)
/Agudelo 66, Kuame 75, Pandev 79 – Toneli 34/

Svi su čekali da Tijago Mota na svom trenerskom debiju konačno pokrene Đenovu koja je u prethodnih šest mečeva osvojila samo bod, ali je tinejdžer Sandro Tonali "ukrao šou“ na Marasiju. Odnosno njegov prvi čin!

Momak kojeg zbog stila igre i činjenice da ide stopama nekadašnje legende svjetskog fudbala zovu „novi Pirlo“ u subotu uveče potvrdio je ovaj nadimak spektakularnim pogotkom za vođstvo Breše.

Devetnaestogodišnji  veznjak  savršeno je izveo slobodan udarac u 34. minutu i sa tridesetak metara gotovo iz auta pogodio suprotne rašlje.

Prvenac Tonalija u Seriji A prijetio je da pokvari debi Tijaga Mote, a onda je on uradio nešto što bi uradio malo koji trener.

Izveo je kapitena Ivana Radovanovića i uveo dvadesetogodišnjeg Kolumbijca Kevina Agudela, koji do tog trenutka nije odigrao ni minut u dresu Đenove.

Nešto kasnije uveo je Kuamea, a onda i Pandeva, svog nekadašnjeg saigrača za kojeg je znao da može da izdrži pola sata na terenu.

Sve tri izmjene do 65. minuta bio je rizičan potez, ali se itekako isplatio!

Već u sljedećem minutu Pinamonti je ukrao loptu defanzivcu Breše i vratio loptu za Agudela koji pogađa na svom debiju za izjednačenje 1:1!

Kuameu je ovo druga sezonu u Seriji A, ali će pamtiti večerašnji duel na Marasiju.

Napadač iz Obale Slonovače "makazicama“ je uhvatio centaršut Giljonea u 75. minutu  i poslao loptu u mrežu za potpuni preokret i ludnicu na Marasiju.

Samo četiri minute Kuame je uposlio Pandeva koji je pogotkom za 3:1 zaključio fantastično veče na Marasiju.