Ovako Juventus osvaja titule: Dobra gluma, ali gluma Kristijana Ronalda!

Takvu priliku da vrati ekipu na bod prednosti u odnosu na Inter, strijelac 701 gola u profi karijeri nije mogao da propusti.

Fudbaleri Juventusa vratili su se na prvo mjesto tabele Serije A golom sa penala u šestom minutu nadoknade, za pobjedu od 2:1 protiv Đenove, koja je od 58. minuta utakkmice u Torinu igrala sa dvojicom igrača manje.

Gol vrijedan tri boda postigao je Kristijano Ronaldo, koji je i "oboren" u šesnaestercu gostiju.

Teatralan pad čovjeka koji ne dolazi na proglašenja najboljih fudbalera svijeta ukoliko nije proglašen ubijedio je arbitra Antonija Điju da poslije crvenih kartona Frančesku Kasati u 51. i Federiku Marketiju sedam minuta kasnije, pokaže i na bijelu tačku u 96. minutu susreta pred 39.000 egzaltiranih navijača "bjankonera".

Ovaj 702. izazvao je puno bure u Italiji, očigledno sa razlogom, jer je došao poslije evidentnog simuliranja za još jednu "juventusovsku" pobjedu osmostrukog uzastopnog šampiona Serije A.

Ekipa trenera Mauricija Sarija u narednom kolu gostuje gradskom rivalu Torinu.

Pogledajte epizodu Mondo podkasta "Sve u 16" posvećenu upravo odnosima Juventusa i Intera i svemu što taj rivalitet sa sobom nosi.

Naravno, bilo je riječi i o ovakvim penalima...

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.