Direktor Torina ne može da prežali 11. minut: "Tražimo više dosljednosti!"

Generalni direktor Torina ne može da prežali situaciju iz 11. minuta derbija sa Juventusom, kada nije dosuđen penal za njegov tim

Sinoćnji ''Derbi dela Mole'', bar kad je rezultatski kontekst u pitanju, nije ponudio ništa senzacionalno.

Juventus je na gostovanju rezultatom 0:1 savladao ''bikove'', koji su tako i dalje ostali NA SAMO JEDNOJ pobjedi nad ''starom damom'' od početka 1995. godine do danas.

Dogodila se ona 26. aprila 2015. godine, kada je Torino trijumfovao rezultatom 2:1. Prije tog, posljednji put se ovaj tim radovao pobjedi nad gradskim rivalom sada već daleke 1995. godine, 25. januarskog dana, kada je na semaforu bio ispisan rezultat 3:2.

Trenutak odluke dogodio se u 70. minutu, kada je jednu nesmotrenost posljednje linije domaćina iskoristio Matijs de Liht i postigao svoj prvenac za ''bjankonere''.

Međutim, moglo je da se desi da mlada holandska zvijezda bude i tragičar.

Naime, u 11. minutu, nakon udarca glavom Andree Belotija, lopta je u ruku, u šesnaestercu Juvea, pogodila bivšeg igrača Ajaksa, ali arbitar Danijele Doveri se nije oglasio, a ko zna kako bi meč tekao da jeste...

Tu situaciju nije nakon meča mogao da prežali ni generalni direktor ''bikova'' Antonio Komi.

''Željeli smo da naši igrači pruže odličnu partiju, uz maksimalan angažman i pokazan karakter. To smo sigurno dobili, ali ono što može da nas razočara i zbuni je činjenica da nam nije dosuđen jedanaesterac nakon što je De Liht igrao rukom. Ista situacija je viđena i na okršaju Lećea i Juventusa, a tad je pokazano na bijelu tačku. Ako ništa, protiv Lećea je lopta stigla sa još veće udaljenosti i imao je vremena da skloni ruku. Željeli bismo da vidimo malo više dosljednosti prilikom odlučivanja o ovim stvarima'', rekao je Komi, čija ekipa je u prvih 11 kola Kalča upisala šest poraza, te se u ovom trenutku nalazi na 13. mjestu.

Sa druge strane, Juventus je zadržao lidersku poziciju sa 29 bodova, jednim više od Intera.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.