Šalke dva puta gubio u Augzburgu, ali ipak stigao do tri boda!

Augzburg je nastavio crnu seriju protiv tima iz Gelzenkirhena, kojeg nije pobijedio već četiri godine u Bundesligi.

Augzburg nije slavio pobjedu nad Šalkeom u posljednjih sedam prvenstvenih utakmica, preciznije skoro pune četiri godine. Upisao je četiri remija i tri poraza, a u nedjelju uveče u okviru 10. kola šampionata Njemačke, tradicija je nastavljena!

AUGZBURG - ŠALKE 2:3 (1:1)

A nije moralo da bude tako jer je domaćin dva puta vodio, dva puta je Šalke stizao i na kraju uspio da stigne i do potpunog preokreta. Najzaslužniji za to je bez dileme bio dvostruki asistent Danijel Kaliđuri, koji je večeras nastupio zbog povrede Salifa Sanea u petom minutu, ali i strijelac pobjednosnog pogotka Amine Harit.

Šalke je upisao petu pobjedu ove sezone i dospio na šestu poziciju na tabeli i to nakon niza od tri utakmice bez trijumfa, dok je domaćin uknjižio peti poraz i nalazi se u opasnoj zoni.

Krenulo je dobro po domaćina jer je kapiten Augzburga Danijel Bajer, koji se vratio na teren poslije pet mečeva pauze zbog povrede, pogodio sa ivice kaznenog prostora u 37. minutu.

Golman Šalkea Aleksander Nubel je ostao kao ukopan i samo je pogledom ispratio let lopte ka njegovoj mreži - 1:0!

NASTASIĆA MUČI AHILOVA TETIVA

Reprezentativac Srbije iz Šalkea, Matija Nastasić nije bio u kombinaciji za duel u Augzburgu zbog problema sa povredom Ahilove tetive.

U sudijskoj nadoknadi Šalke je stigao do izjednačenja autogolom Stefen Lihtštajnera nakon što je centrirao rezervista Danijel Kaliđuri, a defanzivac domaćina je glavom sproveo iza leđa golmana - 1:1.

U nastavku, Augzburg je ponovo stekao prednost u 60. minutu kada je na intervenciju iz VAR sobe sudija pokazao na "bijelu tačku", a siguran sa kreča bio je Islanđanin Alfred Finbogason - 2:1.

Deset minuta kasnije, gosti iz Gelzenkrhena su ponovo izjednačili i opet zahvaljujući centaršutu Kaliđurija, ali je ovog puta, najviši u skoku bio Turčin Ozan Kabak i pogodio lijevi ugao - 2:2.

Pokušavali su domaći da ponovo stignu do prednosti, previše su se otvorili, što je ostavilo prostora za kontranapade iz kojeg su "kraljevsko-plavi" napravili potpuni preokret.

Poslije sjajnog solo prodora i "slaloma" kroz trojicu defanzivaca Augzburga, Amine Harit je pogodio za vođstvo Šalkea i kako se na kraju ispostavilo pobjedu - 2:3.