Najslađe je kad pobijedite komšije: Fortuna nadigrala "jarčeve"!

U komšijskom derbiju začelja Bundeslige, Fortuna je savladala Keln u Dizeldorfu rezultatom 2:0 (1:0) i stigla do vrijednih bodova u borbi za opstanak.

Po prvi put u njemačkoj eliti, poslije nekoliko decenija, Fortuna je u nedjelju dočekala komšije iz Kelna i uspjela da stigne do velike pobjede, treće u novoj sezoni!

FORTUNA - KELN 2:0 (1:0)

"Jarčevi" su bolje ušli u utakmicu na "Merkur Špil Areni" u Dizeldorfu i stvorili nekoliko solidnih šansi koje nisu iskoristili Simon Terode i Luis Šaub, da bi potom njihove promašaje kaznila Fortuna u 38. minutu.

U kaznenom prostoru oboren Amerikanac je Alfredo Morales, sudija Sven Jablonski je pokazao na jedanaesterac, a siguran realizator bio je Rouven Henings za vođstvo domaćina - 1:0.

U drugom poluvremenu, gosti iz Kelna su ponovo stezali obruč pred Stefenom Zakarijem, a onda je poslije kornera "jarčeva" sijevnula brza kontra u dva poteza.

Turčin Kan Ajhan je iz svog šesnaesterca spojio Erika Tomija sa golmanom gostiju Timom Hornom, koji je morao da vadi loptu iz mreže nakon udarca napadača Fortune - 2:0.

Mogao je domaćin da stigne i do ubjedljivijeg trijumfa da je malo precizniji bio Henings u 82. minutu, ali navijači Fortune su svakako bili zadovoljni s obzirom da su njihovi ljubimci skočili na 13. poziciju na tabeli Bundeslige usput gurnuvši "jarčeve" na pretposljednje mjesto.