Boaći promašio penal, pa "izmislio" gol: Zvezda u četvrtfinalu! (VIDEO)

Autor w rs

Mačva opet namučila crveno-bijele, ali za razliku od prije dvije sezone, sada nije uspjela da ih eliminiše iz Kupa Srbije.

Zvezda-Macva-Kup-Srbije Izvor: MN PRESS

Uspješno, ali stresno, odradili su posao fudbaleri Crvene zvezde u osmini finala Kupa Srbije.

Mačva je savladana 1:0 u Beogradu, golom Ričmonda Boaćija u 66. minutu, s tim da je napadač iz Gane mogao i ranije da se upiše u strijelce, ali je neprecizno izveo penal.

Šutirao je pored gola u tom 58. minutu, mada ima alibi da ga je omeo golman gostiju, Dušan Puletić, koji je prije vremena napustio gol-liniju.

Upravo je čuvar mreže gostiju mogao da bude junak ove utakmice zahvaljujući nekoliko sjajnih intervencija, posebno u prvom poluvremenu, ali je možda mogao bolje da interveniše god primljenog gola.

Boaći je iz teške pozicije uspio sam da stvori poziciju za šut i - taj detalj ispostavio se kao ključan ove večeri.

Šapčani su prije dve sezone eliminisali Zvezdu iz Kupa, bilo je to u četvrtfinalu, penalima poslije 0:0, a ponovo su gosti uspjeli da namuče crveno-bijele. Posebno u prvom poluvremenu tokom gok su domaći igrači imali 11 šuteva, od kojih osam u okvir gola i izveli 12 kornera.

Vladan Milojević je, po običaju, promiješao tim, a priliku da konačno debituje za Crvenu zvezdu dobio je 20-godišnji Veljko Nikolić.

Mladi vezista je nekoliko puta prošao pripreme A tima, očekivalo se da bude u konkurenciji na početku sezone, međutim, zbog operacije kile morao je da propusti završnu fazu priprema, što je usporilo proces...

Utisak je da se dobro snašao na terenu "Marakane", posebno agilan bio je u prvom poluvremenu, dok je u drugom baš on zaslužan za penal koji je dosudio Danilo Grujić.

Za razliku od njegovog pozitivnog utiska, još jedno slabo izdanje u crveno-bijelom dresu pružio je Holanđanin Radživ Van La Para, koji je bio gotovo neprimjetan svih sat vremena koliko je proveo na terenu.

Crvena zvezda narednu utakmicu igra u subotu u Nišu protiv Radničkog, a potom dočekuje Bajern Minhen u Ligi šampiona.

CRVENA ZVEZDA: Popović - Gobeljić, Degenek, Babić, Gajić - Vulić, Kanjas - Simić (80. Jevtović), Nikolić (59. Marin), Van la Para (59. Vukanović) - Boaći.

MAČVA: Puletić - Dukić, Jevtić, Mijailović, Pejović - Božić (79. Čermelj), Jovanović - Marković, Ilić (76. Stevanović), Vujasin - Ašćerić (90. Trimanović).

Partizan - Spartak odloženo

- Četvrtfinalne utakmice su 18. marta, a žrijeb parova biće održan tokom decembra.