Duel "zmajeva" i dva Edina u Turskoj: Džeko uspješniji od Višće!

Roma je sačuvala prednost iz prvih 45 minuta u Turskoj protiv Bašakšehira (0:3) i sada je vrlo blizu osmine finala Lige Evrope. Treći pogodak postigao je kapiten Bosne i Hercegovine i rimske "vučice" Edin Džeko.

Dvoboj dvojice "zmajeva" u Istanbulu Edina Višće u dresu Bašakšehira i Edina Džeke u dresu Rome, pripao je napadaču italijanskog kluba.

I u ekipnom, ali i na individualnom planu!

BAŠAKŠEHIR - ROMA 0:3 (0:3)

Rimska "vučica" žestoko je krenula na stadionu "Fatih Terim" u Istanbulu i već je u prvom dijelu riješila pitanje pobjednika utakmice u petom kolu Lige Evrope.

Gosti iz Rima su poveli u 30. minutu golom iz penala Žordan Veretua, prednost je duplirao Džastin Klajvert u 41. minutu, da bi prije samog odlaska na odmor Edin Džeko povisio vođstvo na 0:3.

Time je u direktnom dvoboju nadigrao reprezentativnog kolegu Edina Višću, koji je bio najagilniji u turskom taboru, ali se nije upisao u strijelce iako je imao nekoliko solidnih šansi.

Roma je sa nova tri boda zasjela na drugom mjesto u grupi sa osam bodova, koliko ima i lider Borusija iz Menhengladbaha, turski tim je na trećoj poziciji s bodom manje, dok je austrijski Volfsberger posljednji sa samo četiri boda.

U posljednjem kolu, Rimljani će dočekati Volfsberger, dok će turska ekipa putovati u Menhengladbah.