Milošević preuzeo odgovornost za najbolniji remi u skorijoj istoriji kluba

Trener Partizana istakao da je njegov tim 80-85 minuta odigrao fenomenalno, ali da je skupo platio svoje greške.

Partizan je u meču protiv AZ Alkmara jurio priliku da ostanu u borbi za plasman u nokaut fazu Lige Evrope i tokom najvećeg dijela utakmice su bili u odličnoj prilici da ostvare trijumf.

Međutim, loša završnica sa igračem više donijela je dva pogotka Holanđana i remi (2:2) koji je značio i kraj crno-bijelih snova o evropskom proljeću.

Trener Partizana Savo Milošević sumirao je utiske o igrama crno-bijelih u Evropi ove sezone.

"S obzirom na to da je ova utakmica značila da je kraj, kada saberemo sve što je ove godine učinjeno u Evropi, mislim da možemo da budemo zadovoljni imajući u vidu kakvu situaciju smo zatekli u martu", rekao je Milošević i potom nastavio o meču u Hagu.

"Mislim da smo dobrih 80-85 minuta odradili fenomenalno, sve aspekte igre. Sve su momci ispoštovali i sveli smo ozbiljnu ekipu da praktično ne stvori nijednu šansu u tom periodu. Sa druge strane, mi smo postigli dva gola i imali niz šansu da zatvorimo utakmicu. Nismo uspeli. Iz par razloga smo uspjeli da uđemo u konfuziju posljednjih 10 minuta. Konfuzija na evropskoj sceni košta puno. Nekad se to desi dva-tri minuta i platite veliku cijenu, danas smo deset poslednjih minuta imali konfuziju. I platili smo to, naravno. To su stvari koje se dešavaju kada igrate na ozbiljnom nivou i moramo da učimo iz takvih stvari. Nisam razočaran, jeste jako teško, ali ovo su stvari iz kojih mora da se uči", istakao je šef struke crno-bijelih.

Milošević je bio upitan o izmjenama koje je napravio u završnici meča, kada se odlučio na defanzivne promjene i ulazak Aleksandra Šćekića i Igora Vujačića umjesto Sejdube Sume i Bibrasa Natha. Poslije tih izmjena je AZ Alkmar i postizao golove.

"Mislim da se ispostavilo da nisu bile prave i najveća odgovornost je na meni", kratko je prokomentarisao Milošević.