Obradović slavio u 200. utakmici: Fener trojkama srušio Himki

Košarkaši Fenerbahča dva puta u prvom poluvremenu prokockali su devet poena prednosti i dozvolili Himkiju da ode na "plus pet" na poluvremenu, a onda zahvaljujući razigranom Slukasu stigli do četvrte pobjede u sezoni.

Evroliga Fenerbahče - Himki 89-76 Izvor: MN PRESS

Fenerbahče diže formu i poslije dva vezana poraza upisao jedrugi uzastopni trijumf u Evroligi.

Ekipa Željka Obradovića savladala je Himki 89:76 i upisala četvrtu ovosezonsku pobjedu, poslije koje srpski stručnjak sigurno neće biti presrećan jer je ruski tim dugo pružao otpor zahvaljujući odličnom Janisu Timi.

Tek kada je Obradović na teren vratio Kostasa Slukasa ekipa iz Istanbula posložila je redove i konačno se odlijepio na dvocifrenu prednost koji gosti nisu više mogli da stignu.

Fenerbahče – Himki 89:76 (28:24, 16:25,21:6, 24:21)

Bez povrijeđenih Nanda De Koloa, Nikole Kalinića, Jana Veselog i Lea Vestermana ekipa Fenerbahčea dva puta je imala „plus devet“ u prvom poluvremenu, a onda dozvoljavala protivniku da to anulira.

Himki je čak imao prednost 49:44 na poluvremenu, prije svega zahvaljujući Janisu Timi, koji je u odsustvu Alekseja Šveda preuzeo ulogu lidera i u prvih 20 minuta ubacio 24 poena, šutirajući 5/10 za tri poena.

Obradović je imao šta da kaže svojim igračima, ali je za razliku od meča sa CSKA kada je bjesnio na tajm-autu ovoga puta sve rekao na poluvremenu u svlačionici.

Fenerbahče je prvo serijom 6:0 na startu trećeg period preokrenuo na 52:41, a nešto kasnije novom serijom 9:0 odmakao na dvocifrenu prednost – 63:53.

Himki je uspio još jednom samo da se približi na pet razlike, blio je 68:63, ali igra gostiju iz Rusije bila je daleko od potrebne za preokret protiv obradovićevog tima kojem je to bila 200. utakmica na klupi Fenerbahčea.

Srpski reprezentativac Stefan Jović u razmaku od samo dvije minute izgubio je tri lopte, dok je na drugoj strani najbolji igrač utakmice, kostas Slukas dijelio lopte svojim saigračima koji su rutinski odigrali posljednji nekoliko minuta i stigli do pobjede 89:76.

Ključ drugog poluvremena bio je u odbrani, jer su konačno zaustavili Timu i Letonac je u nastavku upisao samo dva poena!

Sa 26 poena bio je najefikasniji igrač Himkija, gok je Gil dodao 18.

Na drugoj strani Luiđi Datome postigao je 20, od toga 15 u prvom poluvremenu, dok je Slukas upisao 19 poena i devet asistencija, a isto toliko koševa ubacio je i Mahmutoglu.

Evroliga, 11. kolo:

Fenerbahče - Himki 89:76 (28:24, 16:25,21:6, 24:21)