Liga Evrope 6. kolo parovi i rezultati sportske vesti

  • Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Fudbal

Vujadin Savić srušio Sevilju, Nemanja Maksimović prošao, Ajntraht strepeo

Autor mondo.rs
Autor mondo.rs

Odigrana "prva tura" utakmica poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Petros Karađias

Malme, Kopenhagen, Hetafe, Kluž, Arsenal i Ajntraht pridružiće se Sevilji, APOEL-u, Bazelu, Sportingu, LASK-u, Seltiku, Espanjolu, Gentu, Volfsburgu, Bragi, Vulverhemptonu, Mančester junajtedu, AZ Alkmaru, Ajaksu, Benfiki, Brižu, Interu, Bajer Leverkuzenu, Olimpijakosu, Salcburgu i Šahtjoru u šesnaestini finala Lige Evrope.

Ko će sa kim igrati saznaćemo u ponedeljak nešto posle 13 časova.

Možda će vas zanimati

Prve utakmice su 20, a revanši 27. februara.

Najveća drama viđena je u Frankfurtu, gde je Ajntraht gubio od poslednjeplasirane Vitorije Gimaraeš, ali je uspeo da preokrene do odlaska na odmor, uz asistenciju Filipa Kostića, međutim, gosti iz Portugala u finišu utakmice postigli su još dva gola i pobedili 3:2.

Istovremeno je na oranici u Liježu, u duelu Standarda i Arsenala, bilo 2:2. Domaćin je imao dva gola prednosti do 78. minuta i da je pobedio "srpski Ajntraht" bi ispao iz takmičenja.

Pošto nije, Filip Kostić, Mijat Gaćinović i Dejan Joveljić imaće priliku da i krajem februara učestvuju u takmičenju, zajedno sa fudbalerima Arsenala.

Hetafe, za koji je ceo meč igrao još jedan srpski reprezentativac - Nemanja Maksimović, u direktnom duelu sa konkurentom za prolaz - Krasnodarom u čijim redovima je bio Uroš Spajić, slavio je 3:0 golovima u poslednjih 15 minuta.

Od srpskih fudbalera istakao se i Vujadin Savić, koji je bio strelac jedinog gola u pobedi APOEL-a nad Seviljom. Doskorašnji kapiten Crvene zvezde bio je najviši u skoku posle centaršuta Uroša Matića iz kornera, ali ova pobeda nije pomogla Kipranima da prestignu španski tim i kao prvoplasirani prođu u narednu fazu. Dalje će sa druge pozicije...

vujadin savić Izvor: TANJUG/AP PHOTO/PETROS KARADJIAS

Neprijatno iznenađenje svojim navijačima priredili su igrači Lacija, koji su izgubili u Francuskoj od poslednjeplasiranog Rena 0:2, ali i da su pobedili, ne bi prošli jer je Kluž kao domaćin savladao prvoplasirani Seltik 2:0.

Za razliku od Rimljana, Dinamo Kijev je imao priliku da pobedom kod kuće nad "fenjerašem" u grupi koji je do poslednjeg kola imao samo dva boda - Luganom, dođe do drugog mesta i prolaza u šesnaestinu finala. Ukrajincima se namestio i rezultat iz Kopenhagena, gde je istoimeni domaćin izgubio od komšijskog Malmea 0:1, međuti, Dinamo je golom u dubokoj nadoknadi uspeo samo da izbegne poraz - 1:1.

U šesnaestini finala ostalo je još pet mesta. Ko će ih popuniti, saznaćemo posle utakmica koje počinju u 21.00.

LIGA EVROPE, 6. kolo:

Grupa A

APOEL - Sevilja 1:0 (0:0)
/Savić 61/

Karabag - Didelanž 1:1 (0:0)
/Gaj 90+1 - Bugrin 63/

TABELA:SEVILJA 15, APOEL 10, Karabag 5, Didelanž 4.

Grupa B

Dinamo Kijev - Lugano 1:1 (0:1)
/Cigankov 90+4 - Aratore 45/

Kopenhagen - Malme 0:1 (0:0)
/Papajanopulos 87ag/

TABELA:MALME 11, KOPENHAGEN 9, Dinamo Kijev 7, Lugano 3.

Grupa C

Bazel - Trabzon 2:0 (1:0)
/Vidmer 22, Štoker 72/

Hetafe - Krasnodar 3:0 (0:0)
/Kabrera 76, Molina 79, Kenedi 86/


TABELA:BAZEL 13, HETAFE 12, Krasnodar 9, Trabzon 1.

Grupa D

PSV - Rozenborg 1:1 (0:1)
/Ihataren 63 - Heland 22/

LASK - Sporting 3:0 (2:0)
/Trauner 23, Klaus 28p, Raguz 90+3/

TABELA:LASK 13, SPORTING 12, PSV 8, Rozenborg 1.

Grupa E

Ren - Lacio 2:0 (1:0)
/Gnagnon 31, 87/

Kluž - Seltik 2:0 (0:0)
/Burka 49, Đoković 70/

TABELA:SELTIK 13, KLUŽ 12, Lacio 6, Ren 4.

Grupa F

Ajntraht - Vitorija Gimaraeš 2:3 (2:1)
/Da Kosta 31, Kamada 38 - Rokinja 8, Elmusrati 85, Edvards 87/

Standard - Arsenal 2:2 (0:0)
/Bastien 47, Amalah 69 - Lakazet 78, Saka 81/

TABELA:ARSENAL 11, AJNTRAHT 9, Standard 8, Vitorija 5.

Od 21.00:

Grupa G

Porto - Fejnord
Rendžers - Jang bojs

TABELA: Rendžers 8, Porto 7, Jang bojs 7, Fejnord 5.

Grupa H

Ludogorec - Ferencvaroš
Espanjol - CSKA Moskva

TABELA: Espanjol 11, Ludogorec 7, Ferencvaroš 6, CSKA 2.

Grupa I

Volfsburg - Sent Etjen
Gent - Oleksandrija

TABELA: Gent 9, Volfsburg 8, Sent Etjen 4, Oleksandrija 3.

Grupa J

Roma - Volfsberger
Borusija Menhengladbah - Bašakšehir

TABELA: Borusija 8, Roma 8, Bašakšehir 7, Volfsberger 4.

Grupa K

Vulverhempton - Bešiktaš
Slovan - Braga

TABELA: Braga 11, Vulverhempton 10, Slovan 4, Bešiktaš 3.

Grupa L

Mančester junajted - AZ Alkmar
Partizan - Astana

TABELA: Junajted 10, AZ 9, Partizan 5, Astana 3.

Možda će vas zanimati

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC

loader