Kakav povratak Lazovićeve Verone: Od 0:3 do 3:3 za 15 minuta!

Na sjajan način otvoren je nedjeljni program u Seriji A – vidjeli smo šest golova i nestvaran rezultatski preokret!

Od 3. do 13. kola Torino je imao samo dvije pobjede, bio je na jedanaestom mjestu, nakon čega je upisao dva trijumfa u posljednja dva kola.

Djelovalo je da će lako doći i do treće uzasopne jer je imao tri gola prednosti na Bentegodiju dvadesetak minuta prije kraja ali…

… domaći sastav uspio je da se "digne iz pepela" i za samo petnaest minuta postigla tri gola, te uspio da izbjegne treći vezani poraz!

VERONA – TORINO 3:3 (0:1)
/Pacini 69 pen, Vere 76, Stepinski 84 - Ansaldi 36, 61, Berenger 55/

Puleni Ivana Jurića ostali su dužni svojim navijačima kad je riječ o prvom poluvremenu današnjeg meča na "Bentegodiju". Tokom prvih 45 minuta, Verona je djelovala potpuno bezopasno po gol Salvatorea Sirigua, uz jedan jalov pokušaj.

"Bikovi" su bili daleko konkretniji, uputili su šest udaraca ka golu, od čega četiri u okvir, te postigli i dva pogotka – ali je samo jedan od njih priznat.

Bio je to gol koji je devet minuta prije odlaska na odmor postigao Kristijan Ansaldi.

Prethodno je Alehando Berenger uspio da iskontroliše loptu pored čak četiri igrača Verone, a potom da uposli na lijevoj strani Simonea Verdija, koji je u stopostotnu gol-šansu "gurnuo" argentinskog defanzivca u dresut torinskog kluba.

Pogodak koji je poništen postignut je jedanaest minuta ranije.

Posljednjih 12 minuta na terenu je proveo srpski internacionalac u dresu Torina Saša Lukić.

Tomas Rinkon je pobjegao Davideu Faraoniju, a potom uputio povratnu loptu u sredinu za Berengera, koji je pogodio sa distance, ali je gol poništen nakon signalizacije iz kontrolne sobe jer je lopta prije nesuđene asistencije cijelim obimom prešla granice terena.

Kada je u 55. minutu prvo Berenger imao sreću da na ovom meču postigne i jedan regularan pogodak i to zahvaljujući odličnoj solo-akciji, a zatim na nešto manje od pola sata prije posljednjeg sudijskog zvižduka Ansaldi postigao svoj drugi gol na meču, djelovalo je da Verona razbijena.

Međutim…

Tračak nade za Darka Lazovića i društvo pojavio se u 69. minutu, kada je Đampaolo Pacini materijalizovao penal nakon igranja rukom Bremera.

San da ostanu neporaženi domaći navijači nastavili su da sanjaju kada je Valerio Vere pogodio mrežu gostiju u 76. minutu, a sve je "eksplodiralo" na Bentegodiju u 84. minutu, kad je Marijuš Stepinski izbjegao ofsajd poziciju i pogodio za po Macarija i njegov tim šokantnih i konačnih 3:3…