Kolarov se krstio, Tomović zabio autogol u ludom preokretu Rome!

Dva penala i autogol viđeni su u preokretu Rome protiv SPAL-a koji su obilježili srpski internacionalci Aleksandar Kolarov i Nenad Tomović .

"Fenjeraš“ iz Ferare bio je blizu velikog iznenađenja i nove pobjede na Olimpiku, ali je „vučica“ preokretom u nastavku nekako stigla do trijumfa  2:1 u meču 16. kola Serije A.

Duel na Olimpiku obilježili su srpski internacionalci Aleksandar Kolarov i Nenad Tomović, koji su skrivili po jedan gol i tako učinili ne pretjerano lijep meč na Olimpiku mnogo zanimljivijim.

Sve je "zakuvao“ Kolarov koji je u finišu prvog poluvremena primio jednu bezazlenu loptu u svom šesnaestercu i malo oklijevao, a onda zakačio Ćoneka koji je pokušao da ju ukrade.

Sudija Antonio Đua pokazao je na bijelu tačku, a Kolarov se uzalud tri puta krstio objašnjavajući mu da nije načinio prekršaj.

Petanja je pogodio iz penala za 1:0 i činilo se da će SPAL drugi put zaredom odnijeti Romi bodove sa Olimpika.

Da ne bude tako pobrinuo se Nenad Tomović, odnosno Lorenco Pelegrini koji je u 53. minutu šutirao, a srpski defanzivac je skrenuo loptu u svoju mrežu – 1:1!

Bila je ovo posebno veče za Edina Džeku, koji je igrao svoj 200. meč u dresu Rome.

Kada je vidio da bi mu saigrači mogli pokvariti jubilej, kapiten reprezentacije BIH sam se pobrinuo za preokret Rome izborivši jedanaesterac. Istina, udarac Vikarija nije bio toliko jak koliko se Džeko bacio, ali je Roma dobila penal.

Ovoga puta loptu je umjesto Kolarova uzeo Dijego Peroti, ali greške nije bilo. Argentinac je rutinski matirao Berišu za 2:1 i Roma je stigla do preokreta.

SPAL nije imao snage da uzvrati, a možda najbolju priliku za to osujetio je Kolarov intervencijom ispred Petanje gotovo u svom petercu.

Devetu pobjedu Rome za četvrto mjesto na tabeli "ovjerio“ je Mkhtarjan pogotkom sedam minuta prije kraja meča.