Ajntraht tone sve dublje – od baraža za opstanak udaljen samo tri boda!

Prošlosezonski polufinalista Lige Evrope upisao je šesti poraz na posljednjih sedam utakmica u Bundesligi

Posljednja bundesligaška utakmica u 2019. godini ponudila je novo razočaranje za navijače Ajntrahta. Nakon šokantnog poraza od "jarčeva" u prošlom kolu, tim Adija Hitera je pognute glave napustio teren poslije duela sa još jednim timom koji će do kraja živjeti sa pitanjem – kako opstati u najvišem rangu:

PADERBORN – AJNTRAHT 2:1 (2:0)
/Sabiri 9, Šonlau 41 – Dost 72/

Bio je ovo šesti poraz Ajntrahta na posljednjih sedam utakmica, odnosno sedmi neuspjeh na osam gostujućih mečeva u tekućoj sezoni.

Zaista neprepoznatljivo djeluje ekipa koja je prije nešto manje od dva mjeseca demolirala aktuelnog šampiona poslavši mu pet lopti u mrežu…

Paderborn se ovom pobjedom, drugom pred domaćim navijačima, nije pomjerio naprijed na tabeli, ali je dodatno zakomplikovao stvari u borbi za opstanak, te Fortuni, koja se nalazi na 16. mjestu koje vodi u doigravanje, približio na samo tri boda.

Tim Štefena Baumagrta izabrao je idealne trenutke za postizanje golova protiv tima za koji su večeras svh 90 minuta odigrali Filip Kostić i Mijat Gaćinović.

Bundesligaški "fenjeraš" pogađao je, naime, na startu i u finišu prvog dijela.

Sjajnim udarcem sa 22-23 metra u devetom minutu mrežu domaćih je pogodio Abdelhamid Sabiri, koji je čuvara mreže Ajntrahta Feliksa Vidvalda natjerao da samo posmatra šta će ga zadesiti u narednim sekundama.

Četiri minuta prije odlaska na odmor odbrana Ajntrahta je poklekla nakon kornera. Izveo ga je sa lijeve strane Kai Preger, a najviši u skoku na suprotnoj stativi bio je Bastijan Šonlau.

Inače, upravo su gore pomenuti Kostić i Gaćinović večeras bili akteri najinteresantnijih situacija pred domaćim golom.

U 24. minutu srpski dvojac je kreirao najbolju akciju svog tima, iz koje je Ajntraht mogao da dođe do izjednačenja, ali je mlađi od dva srpska fudbalera nakon driblinga poslao loptu pored gola.

Šest minuta ranije, lopta je u ruku, poslije Kostićevog centaršuta, pogodila mladog štopera Paderborna Luku Janisa Kilijana, arbitar Markus Šmit je prvo dosudio jedanaesterac, ali je promijenio odluku nakon signala sudija iz kontrolne sobe, koji su vidjeli da se štoper domaćih u trenutku igranja rukom nalazio van kaznenog prostora, dok je u finišu prvog poluvremena Gaćinović iz slobodnog udarca poslao loptu van okvira gola.

U 72. minutu nadu gostima da mogu da se vrate bar neporaženi sa ovog gostovanja vratio je Bas Dost četvrtim ovosezonskim golom, međutim to je, na njihovu žalost, bio i jedini put do kraja meča da se zatresla domaća mreža.