Mitar nije pogodio, ali je Fulam treći - Birmingem i Lids odigrali spektakl

Odigrano je skoro kompletno 25. kolo najjače druge lige na svijetu.

Skoro svi mečevi 25. kola Čempionšipa na programu su bili u istom terminu, danas od 16 časova. Zanimljivi rezultati donijeli su promjene na svim dijelovima tabele, od vrha pa do opasne zone.

Za nas najzanimljiviji duel igrao se na ''Krejven kotidžu'', gdje je Fulam dočekao Stouk. Dva slavna tima su odigrali meč sa različitim ambicijama, Fulam da se primakne vrhu, a Stouk da odmakne od dna. Uspješniji su bili domaći.

FULAM - STOUK 1:0

Aleksandar Mitrović nije postigao gol na ovom meču, ali to je u drugom planu. Ovog puta je taj posao prepustio saigraču, fudbaleru koji je na pozajmici iz Kardifa, a najvažnije je da Fulam ide ka vrhu tabele.

Bobi Dekordova-Rid, reprezentativac Jamajke, donio je prednost Fulamu još u 26. minutu meča. Nemoćni Stouk koji će se do kraja sezone mučiti u borbi za opstanak, nije uspio da poravna rezultat, pa je minimalac dovoljan za treće mesto na tabeli.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović je na terenu proveo svih 90 minuta, ali se ovoga puta nije upisao u strijelce. Bez obzira na to, on ostaje najbolji strijelac Čempionšipa i nakon 25. kola. Sa postignutih 18 golova u prvenstvu, on ima dva više od najbližeg pratioca.

Fulam je iskoristio kiks Brentforda, a nešto slično je uradio i Lids. Oni su iskoristili neuspjeh Vest Bromviča na svom terenu, i u spektakularnom meču protiv Birmingema se izborili za lidersku poziciju.

Rezultat 5:4 više odgovara nekoj vaterpolo utakmici, ali smo upravo to gledali na meču Birmingem-Lids. Osam različitih strijelaca, tri gola u posljednjih 15 minuta meča i autogol u 95. minutu za cijeli plijen tima Marsela Bijelse. U njegovom stilu, za povratak na čelo!

FULAM: Rodak, Kristi, Mouson (od 67. Odoi), Brajan, Onoma (od 37. Kavaleiro), Rid, Kerni (od 84. Sesenjon), Nokart, Dekordova-Rid, Mitrović
STOUK: Batlend, Smit, Šoukros, Bat, Vard (od 42. Martins Indi), Alen, Kazins (od 75. Kempbel), Klukas, MekKlin, Ins, Gregori (od 69. Vouks)