Luda utakmica PSŽ-a i Monaka - 1:0, 1:2, 3:2 i na kraju 3:3!

Velike šanse u završnici imali su Kavani, Mbape, Slimani i Bakajoko, ali je na kraju možda i remi najpravedniji.

PSŽ - Monako 3:3 Liga 1 20. kolo Izvor: Tanjug/AP Photo/Francois Mori

Francuska liga daleko je od najvaklitetnije na svetu, ali često priređuje odličan fudbal!

Tako je bilo i ove večeri na "Parku prinčeva" gde smo gledali duel poslednja dva osvajača Lige 1, Pari sen Žermena i Monaka, a posle devet uzastopnih pobeda "svetaca" u međusobnim duelima - "kneževi" su uspeli da odole u sjajnoj utakmici - 3:3 (3:2).

Sve je počelo idealno za domaće pošto je Nejmar doveo svoj tim u vođstvo u trećem minutu, ali je za deset minuta na semaforu sve preokrentuo.

Za to su bili zaslužni brzonogi Želson Martins (7') i prvi strelac lige Visam ben Jeder (13'), međutim to nije bilo sve od prvog poluvremena - videli smo još jedan preokret. Nejmar je briljirao i naterao Baloa Turea na autogol u 24. minutu, da bi iz penala u 42. doneo vođstvo Parižanima.

Nije se predala ekipa iz Kneževine, doskorašnji selektor Španije, mladi Robert Moreno, poslao je Islama Slimanija na teren i ovaj mu je vratio golom u 70. minutu, a malo je falilo da Monako i slavi.

Velike šanse u završnici imali su upravo Slimani i malo pre njega Bakajoko, oba puta je izvrsno reagovao Kejlor Navas, dok je na drugoj strani PSŽ "stisnuo" rivala u poslednjih pet minuta i žestoko zapretio preko Mbapea i Kavanija, ali je Lakomt ipak odahnuo...

Pari sen Žermen ostaje lider prvenstva sa pet bodova više (46) i utakmicom manje od Marseja, dok je Monak posle dobrog perioda skočio do osmog mesta na tabeli.

LIGA 1 - 20. KOLO

Sent Etjen - Nant 0:2 (0:1)