Lešić zakucao “pantere”, Igokea vezala tri pobjede!

Košarkaši Igokee upisali važnu pobjedu nad FMP-om koji je propustio priliku da se izjednači sa Cedevita Olimpijom na diobi treće pozicije.

ABA liga 15 kolo Igokea - FMP 91-82 Sava Lešić 21 poen Izvor: Aba-liga.com/KK Igokea/Nenad Vuruna

Odličnim partijama ove sezone FMP se nametnuo kao kandidat za Fajnal for regionalne ABA lige, ali bi ga loše igre u gostima mogle koštati doigravanja naJadranu.

Ekipa Vladimira Jovanovića to je potvrdila i u nedjelju porazom 91:82  u Laktašima od ekipe Igokee koja polako diže formu.

Igokea predvođena raspoloženim Savom Lešićem, koji je upisao 21 poen i sedam skokova, upisala je treći trijumf u nizu pred važno gostovanje Zadru narednog vikenda.

Vezanim poenima Marka Jeremića FMP je sredinom treće četvrtine dva puta stizao na “minus tri”, ali je tih 53:56 bilo najbliže što su “panteri” bili pobjedi u Laktašima, ne računajući prvu četvrtinu u kojoj su prepustili “igosima” inicijativu.

Blagu neizvjesnost vratili su Đoković i Rit trojkama nakon kojih je prednost Igokee iznosila pet poena (81:76), ali je u odlučujućim trenucima Dalibor Ilić dva puta bio odličan na ofanzivnom skoku.

Nakon njegovih poena sa penala tačku na “i” stavio je Von “flouterom” sa 85:76 minut prije kraja i Igokea je krenula ka petom trijumfu u sezoni.

Ekišpi iz Železnika nije pomogla ni trojka Alekse Radanova 13 sekundi prije kraja meča. Bivšem beku Crvene zvezde bio je to tek peti poen na utakmici, što je vjerovatno jedan od razloga šestog poraza “pantera” ove sezone.

Sava Lešić bio je najbolji strijelac meča sa 21 poenom,uz sedam skokova, a odlični su bili i Rašad Von sa 18 poena i Dalibor ilić koji je upisao 14 poena i devet skokova.

Kod FMP-a Duop Rit je pružio dobru partiju upisavši 19 poena i šest skokova, dok je Jeremić dodao 14 poena.

FMP i dalje drži petu poziciju sad evet pobjeda i šest poraza, dok je Igokea deveta sa učinkom 5-10.

Mega Bemaks - Crvena zvezda

Tabela: Partizan 12-3, Budućnost 11-4, Cedevita Olimpija 10-5, FMP 9-6, Mornar 8-7, Primorska 8-7, Crvena zvezda 8-6, Krka 6-9, Igokea 5-10, Cibona 5-10, Zadar 4-11, Mega Bemaks 3-11