Tri penala – dva gola na "San Paolu": Napoli u četvrtfinalu Kupa

Napoli je opravdao ulogu favorita u meču u kojem smo vidjeli čak tri jedanaesterca – sva tri u prvom poluvremenu!

Kopa Italija osmina finala Napoli Peruđa 2 0 Izvor: Francesco Pecoraro/Getty Images Europe

Fudbaleri Napolija "kašlju" u Seriji A i nikako ne uspijevaju da uhvate ritam kojim bi se približili timovima koji u ovom trenutku drže pozicije koje vode na evropsku scenu, ali su zato položili prvi ovosezonski ispit u Kupu Italije, savladavši Peruđu:

NAPOLI – PERUĐA (2:0)
/Insinje 26 pen, 38 pen/

Tim kojim sa klupe komanduje povratnik na klupu Serse Kozmi, koji je Peruđu vodio od 2000. do 2004. godine, već je ove sezone iz kup-takmičenja izbacio dva učesnika elite, Brešu i Sasuolo, ali je Napoli, u ovom trenutku, bio prevelik zalogaj za osmoplasirani tim drugoligaškog fudbalskog ranga na Apeninima.

Ostaće upamćeno da smo danas na "San Paolu" vidjeli – čak tri udarca sa "kreča" i to sva tri u prvom poluvremenu!

Izvor: Francesco Pecoraro/Getty Images Europe

Dva je arbitar Luka Masimi dosudio u korist domaće ekipe – oba je u gol pretvorio Lorenco Insinje – dok onaj za Peruđu, duboko u nadoknadi, golom nije materijalizovao tragičar gostujućeg tima Pjetro Jemelo.

Prvi put je Insinje mrežu člana Serije B zatresao u 26. minutu.

Odigrao je prethodno Irving Lozano, najskuplje pojačanje u istoriji Napolitanaca, dupli pas sa Fernandom Ljorenteom, a potom ga je neiskusni defanzivac Peruđe Mardoši Nzita, koji će 24. februara proslaviti 20. rođendan, neoprezno faulirao.

Dvanaest minuta kasnije, kada je penal dosuđen nakon gledanja snimka i konsultacija sa sudijama iz VAR sobe, Insinje je kaznio igranje rukom upravo onog igrača koji u smiraj prvog poluvremena nije prepolovio zaostatak svog tima prije odlaska na pauzu između dva dijela.

Centrirao je sa lijeve strane Dijego Falćineli, a lopta je u nogu pa u ruku pogodila Elseida Hisaja u šesnaestercu.

Ponovo se gledao snimak, ponovo je VAR tehnologija imala posljednju riječ – i presudio je Masimi nakon 4-5 minuta iščekivanja konačne odluke da je penal za Peruđu, ali je David Ospina sjajno pročitao Jemelovu namjeru i ostavio svoj tim dva koraka ispred današnjeg rivala.

Bio je ovo prvi međusobni duel Napolija i Peruđe nakon skoro 14 godina.

Igrala su tad oba tima u Seriji C, trećeligaškom rangu italijanskog fudbala, a od tada, pa sve do ovog popodneva, nisu imali priliku da se se sastanu.