Krenuli u četvrtak, završili u petak: Radovanović tragičar ponoćnog "fajta"

Torinezi, tek nakon penala, eliminisali Đenovu i plasirali se u četvrtfinale italijanskog kup takmičenja.

Prvi duel osmine finala Kupa Italije (Kopa Italija) počeo je u neuobičajenom terminu za italijanski fudbal, u 21.15, a s obzirom da su putnika u četvrtfinale odlučili tek penali, meč je okončan poslije ponoći!

Poslije regularnih 90 minuta nije bilo pobjednika - 1:1, takođe ni nakon dodatnih 30, a spretniji i srećniji u penal "lutriji" bili su domaći fudbaleri.

Tragičar u taboru gostiju bio je Ivan Radovanović, jedini koji nije uspio da pogodi s "kreča"

Gledaoci su oba pogotka iz igre vidjeli u prvom poluvremenu.

Andrea Favili bio je strijelac za Đenovu već u 14. minutu, ali radost gostiju potrajala je svega devet minuta. Izjednačenje domaćim, ispostaviće se i konačnih 1:1, donio je Lorenco De Silvestri.

Saša Lukić bio je starter i odigrao 77 minuta za Torino, dok je Radovanović (Đenova) dobio šansu s klupe u 65. minutu.

U nadoknadi prvog produžetka Sualiho Meite je zaradio drugi žuti, automatski crveni karton, pa je drugi produžetak Torino odigrao sa desetoricom.

Ipak, igrač više nije pomogao Đenovljanima, koji u preostalih 15 minuta nisu uspjeli da matiraju raspoloženog Salvatorea Sirigua, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Kobna po Đenovljane bila je četvrta serija. Radovanović je namjestio loptu, ali je njegov šut pročitao iskusni Salvatore Sirigu, te osigurao "meč loptu" svom timu.

Smiren i precizan bio je Aleks Berenher, koji je "panenkom" pogodio za 5:3, te zakazao duel sa boljim iz dvoboja Milana i SPAL-a, koji će biti igran 15. januara.

PENALI:

1:0 Beloti, 1:1 Destro, 2:1 Miliko, 2:2 Favili, 3:2 Rinkon, 3:3 Kasata, 4:3 Aina, 4:3 Radovanović - Sirigu brani, 5:3 Berenher.

Poslije iznenađujuće prvenstrvene pobjede nad Romom na "Olimpiku" (2:0), "granata" je trijumfalno okončala i prvi kup meč u 2020. godini, te tako najavila uspješniji nastavak sezone.

Preostali dueli osmine finala na programu su od 14. do 16. januara, a borbe za polufinale zakazane su za 29. januar.