Pao je i Ranijeri, prvi put u istoriji: Novi "šou" Ćire Imobilea i Lacija!

Iskusni stručnjak prvi put u karijeri doživio poraz od "nebesko-plavih" u ulozi trenera.

Lacio - Sampdorija 5:1 Serija A 20. kolo 11. uzastopna pobjeda Lacija, prvi poraz Klaudio Ranijeri Izvor: Guliver/Getty Images/Marco Rosi

Iz kola u kolo, fudbaleri Lacija oduševljavaju sve ljubitelje fudbala u Italiji, ali i šire.

Tako je bilo i ovog popodneva.

Današnjom, 11. uzastopnom pobjedom u Seriji A, ovaj put protiv Sampdorije 5:1 (3:0), nastavili su fenomenalan niz, a ponovo je briljirao trostruki strijelac Ćiro Imobile, koji je stigao do 23. ovosezonskog gola - više od polovine od ukupnog broja koliko su Rimljani postigli u 20 utakmica!

Istovremeno, došao je kraj i jednoj zaista nevjerovatnoj tradiciji.

Naime, do ove subote Klaudio Ranijeri nije znao za poraz od Lacija u ulozi trenera. Iskusni stručnjak ranije je devet puta vodio svoje ekipe, Parmu, Juventus, Romu i Inter, te je na ovim utakmicama ostvario čak sedam pobjeda i dva remija.

Izvor: Guliver/Getty Images/Alessandro Sabattini

INTER: Inter - Lacio 2:1 (2012); ROMA: Roma - Lacio 2:1 (2011), Lacio - Roma 1:2 (2010), Lacio - Roma 0:2 (2010), Roma - Lacio 1:0 (2009); JUVENTUS: Lacio - Juventus 1:1 (2009), Juventus - Lacio 5:2 (2008), Lacio - Juventus 2:3 (2007); PARMA: Lacio - Parma 0:0 (2007).

Rezultatska katastrofa gostiju iz Đenove najavljena je već u prvih 20 minuta, kada su tri puta vadili loptu iz svoje mreže.

Maestralni Imobile već u sedmom minutu uradio je veći dio posla, golman gostiju Emil Audero nakratko je uspio da odbrani i odbije loptu, na njegovu nesreću Felipe Kaisedo je bio priseban i pogodio za vođstvo domaćih.

Kada je Nikola Muru deset minuta kasnije igrao rukom i skrivio penal, a Imobile rutinski pogodio za 2:0, bilo je jasno da se Sampdoriji crno piše na "Olimpiku", da bi najbolji strijelac lige tri minuta kasnije postigao još jedan gol.

Ni u nastavku ritam nije splasnuo, Lacio je uspio postići još dva gola, ali su i gosti stigli do počasnog.

Bastos je početkom nastavka povisio na 4:0, da bi Imobile u 65. minutu kompletirao het-trik, još jednim golom sa "bijele tačke" (devet od deset sa "kreča" ove sezone, jedino mu je Ščesni odbranio jedanaesterac u duelu sa Juventusom).

Izvor: Guliver/Getty Images/Marco Rosi

Prethodno je Omar Koli rukom zaustavio loptu u svom šesnaestercu, pa arbitar Danijele Kifi nije imao izbora nego da dosudi drugi jedanaesterac za Lacio.

Utješni pogodak za Sampdoriju postigao je Karol Lineti, 20 minuta prije kraja. Nedugo zatim, gosti su ostali bez indisponiranog Žulijana Šaboa, koji je kao posljednji igrač odbrane faulirao protivnika, te "zaradio" put u svlačionicu.

Novim trijumfom tim Simonea Inzagija prišao je na samo bod zaostatka Interu, a tri Juventusu, koji tek treba da odigraju svoje mečeve 20. kola. Ali, treba imati u vidu da i Rimljani imaju susret manje.

Ranije je odgođena njihova utakmica 17. kola sa Veronom, a ovaj zaostali meč biće odigran 5. februara.

Kapiten Lacija Senad Lulić, koji je danas proslavio 34. rođendan, nije bio u timu zbog suspenzije.