Prva pobjeda Marinovića pred put Sarajeva u Antaliju

Fudbalski klub Sarajevo u nedjelju je savladao kakanjski Rudar sa 3:0 (1:0) u Trening centru Butmir u drugoj kontrolnoj utakmici pred nastavak sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Sarajevo - Rudar Kakanj 3:0, prijateljska utakmica Izvor: MONDO/Samir Cacan

Bila je to prva pobjeda novog trenera "bordo" tima Vinka Marinovića.

Sarajlije su do prednosti stigle u 20. minutu kada je Slobodan Milanović ukrao loptu i centrirao, a Amar Rahmanović pogodio za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme započelo je novim pogotkom u mreži gostujuće ekipe. Strijelac je ovaj put bio Krste Velkoski nakon dodavanja Benjamina Tatara.

Konačan rezultat postavio je igrač domaćih Faruk Gačan, koji je pogodio vlastitu mrežu nakon centaršuta Harisa Handžića.

Gosti su meč završili s igračem manje, jer je u 87. minutu crveni karton dobio Belmin Čehajić.

Bordo tim u ponedjeljak očekuje put za Antaliju, gdje će obaviti drugi dio priprema. U Turskoj će boraviti do 10. februara, a raspored prijateljskih utakmica bit će naknadno objavljen.

Prvo poluvrijeme: Kovačević, Hodžić, Salčin, Kurdić, Lazić, Stanojević, Gavrić, Rahmanović, Cruz, Milanović i Ahmetović.

Drugo poluvrijeme: Dizdarević, Šabanović, Salčin, Dupovac, Šerbečić, Oremuš, Đokanović, Mustedanagić, Tatar, Velkoski i Handžić.

Poslije jesenjeg dijela sezone, odnosno 19 odigranih kola u Premijer ligi Bosne i Hercegovine Sarajevo je lider na tabeli s 36 osvojenih bodova, jednim više od gradskog rivala Željezničara i banjalučkog Borca.

Cilj "bordo" tima u ovoj sezoni je odbrana titule.