Arsić i Radulović za pobjedu Borca nad Vardarom

Banjalučani u drugom pripremnom meču u Antaliji savladali jesenjeg šampiona Sjeverne Makedonije.

FK Borac pripreme Antalija  Borac - Vardar 2-0 Izvor: Promo/FK Borac

Poslije remija sa Orenburgom, Borac je upisao i trijumf na pripremnim mečevima u turskoj Antaliji.

Podmlađeni crveno-plavi savladali su skopski Vardar rezultatom 2:0 u drugom pripremnom meču.

Branislav Krunić "promiješao“ je karte i od početka ''gurnuo'' u vatru nekoliko mlađih igrača, a upravo jedan od njih, Vladimir Arsić, bio je strijelac prvog pogotka.

On je odlično skočio u 35. minutu i glavom poslao u mrežu za vođstvо 1:0.

Prethodno, u 19. minutu Demir Jakupović je bio u prilici kada je šutirao iskosa sa 18 metara, međutim, lopta je nakon intervencije golmana pogodila prečku.

Do odmora imao je Borac još jednu šansu. U posljednjem minutu prvog dijela, pojačanje Borca Marin Galić odlično je probio po desnoj strani i centrirao za Vuajkliju, ali je lopta nakon šuta napadača Borca otišla pored desne stative.

Od 46. minuta umjesto Kutića na golu je bio novajlija Mladen Kukrika, Volkova je zamijenio Marko Kujundžić, Milojevića je zamijenio Čavić, a Vujakliju Dejan Javorac.

Odnos snaga nije se mnogo mijenjao, a u 57. minutu Borac je stigao do drugog gola. Nakon odličnog solo prodora Čavić je šutirao, a jedan od defanzivaca Vardara je rukom zaustavio loptu i dosuđen je jedanaesterac.

Na svom prvom meču u Antaliji iskusni Radulović je preuzeo odgovornost i pogodio sa "bijele tačke“ za 2:0.

Krunić je na ovom meču dao priliku gotovo svim fudbalerima, pa su pola sata prije kraja ušli Dujaković, Mirić, Janičić, Crnov, Ćosić i Danilović, a izašli su Galić, Čomor, Jakupović, Marković, Arsić i Turanjanin, a kasnije i ostali fudbaleri koji su počeli meč sa klupe.

Borac je do kraja meča sačuvao prednost i upisao trijumf, a do kraja priprema u Antaliji odigraće još tri utakmice.

U srijedu, 5. februara igraće protiv ruskog drugoligaša Čaike, 8. februara protiv kazahtanskog Irtiša i dan kasnije protiv Dinama iz Kijeva.

BORAC: Kutić, Galić, Volkov, Arsić, Milojević, Radulović, Čomor, Turanjanin, Vujaklija, Jakupović i Marković.

Još su igrali: Kukrika, Čavić, Bosnić, Kujundžić, Dujaković, Ćosić, Janičić, Danilović, Milutinović, Mirić, Kajkut, Javorac i Crnov.