Prvo slavlje Radnika u Medulinu

Bijeljinski premijerligaš u prijateljskom meču slavio protiv prvoligaša Srbije, Kolubare.

Radnik Bijeljina - Kolubara Lazarevac 2:1 prijateljska utakmica Medulin Kup 2020 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Fudbaleri Radnika golovima Demira Pece i Mahira Karića savladali su Kolubaru iz Lazarevca 2:1, dok je jedini gol za prvoligaša Srbije postigao Aleksandar Jovanović 10 minuta prije kraja susreta.

U prvom susretu u okviru "Medulin Kupa", tim Slavka Petrovića već u prvom poluvremenu riješio je pitanje pobjednika.

Peco je mrežu rivala pogodio u 18. minutu, da bi Karić četiri minuta prije odlaska na odmor poduplao prednost bijeljinskih "plavih".

Treneri oba tima pružili su šasnu svim igračima na koje računaju tokom pripremnog perioda, a Kolubara, koju s klupe predvodi nekadašnji trener banjalučkog Borca Zoran Milinković, u drugom poluvremenu je uspjela doći samo do počasnog pogotka.

Radnik će naredni kontrolni meč imati protiv Krupe u četvrtak, 6. februara, a u grupi će još odmjeriti snage sa poljskom ekipom Zaglebje, tri dana nakon duela sa jesenjim šampionom Prve lige Republike Srpske.

RADNIК - КOLUBARA 2:1 (2:0)

RADNIК: Bilobrk, Bečelić, Radović, Mekić, Bradonjić, Peco, Кarić, Despotović, Plavšić, Šubert, Motika. Još su igrali: Кozić, Nikić, Okić, Delić, Šukilović, Merajić, Janjić. Trener: Slavko Petrović.

КOLUBARA: Ostojić, Antonijević, Vasiljević, Lazić, Milisavljević, Đenić, Кočić, Ristović, Cvetković, Terzić, Jovanović. Još su igrali: Кovačević, Roganović, Simić, Кnežević, Milovanović, Кrstić, Vučetić, Petković, Bojović. Trener: Zoran Milinković.