Željo vodio 2:0 na poluvremenu, a onda primio šest golova od Olimpije!

Reprezentativac Bosne i Hercegovine i napadač ljubljanske Olimpije Luka Menalo najzaslužniji je za početni poraz sarajevskog Željezničara na pripremama u turskom ljetovalištu - 6:3 (0:2)

Nevjerovatan poraz Željezničara u prvoj pripremnoj utakmici u Antaliji!

Sarajlije su poražene od ljubljanske Olimpije rezultatom 6:3, iako su na poluvremenu vodile sa dva razlike, ali je u nastavku briljirao nekadašnji igrač Širokog Brijega Luka Menalo, koji je postigao tri pogotka za "zmajčeke"!

Semir Štilić u 12. i Ivan Lendrić u 43. minutu pogodili su mrežu Ljubljančana, da bi već početkom drugog dijela Svit Sešlar u 52, a potom i Menalo dva minuta kasnije izjednačili rezultat.

Slovenački tim je potom preokrenuo novim pogotkom Menala u 57. minutu, ali su izabranici Amara Osima u 62. minutu opet vratili stvari na početak iz penala koji je sigurno izveo Štilić (3:3).

Ipak, Slovenci su pogotkom Ante Vukušića u 67. minutu opet stigli do prednosti, da bi pet minuta kasnije "petardu" u mreži sarajevske ekipe kompletirao ponovo Menalo za "het-trik".

Olimpija se ni tu nije zaustavila već je u finišu postigla i šesti pogodak. Strijelac je u 88. minutu bio Vitja Valenčić.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv ekipe Ahmat Grozni.

Željezničar: Kjosevski (Kršić od 67.) - Stevanović (Stanić od 67.), Kosorić, Jovanović (Ikić od 67.), Pavić (Šehić od 67.) - Alispahić (Jamak od 67.), Sadiković (Osmanović od 67.) - Zajmović (Mujezinović od 67.), Štilić (Mehić od 67.), Veselinović (Subašić od 46.) - Lendrić (Dacić od 67.).

Olimpija: Vidmar, Šme, Samardžić, Kami Ntankeu, Jurčević, Tomić, Putinčanin, Menalo, Sešlar, Petrović, Turkuš.