Kraljevska šamarčina Realu: Sosijedadovi klinci idu po trofej!

Još jedan od favorita ispao iz Kupa kralja i to u kakvoj utakmici

Real-Madrid-izgubio-Kup-kralja-Real-Sosijedad-3-4-Santijago-Bernabeu-Odegard-Isak-Jovic Izvor: GONZALO ARROYO MORENO/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver/Getty images/Gonzalo Arroyo Moreno

Kakav udarac, kakav šamar nasred stadiona "Santijago Bernabeu": Real je razbijen, Real ide u polufinale Kupa kralja!

REAL MADRID - REAL SOSIJEDAD 3:4 (0:1)
/Marselo 59, Rodrigo 81, Naćo 90+3 - Odegard 22, Isak 54, 56, Merino 69/

Sosijedad je pružio izvanrednu partiju u prestonici Španije, nateravši ekipu Zinedina Zidana da četiri puta vadi loptu iz mreže! Time je san Real Madrida da će uspeti da povrate trofej Kupa kralja u svoje vitrine i ove godine doživeo neslavan završetak.

Najtrofejniji španski klub će tako ostati na samo dva trofeja u nacionalnom kupu u poslednjih 25 godina, pošto su u snažnom sastavu pružili katastrofalnu partiju, a ekipa koju predvodi Martin Odegard, njihov igrač na pozajmici u Sosijedadu, kaznila je svaku grešku.

Martin Odegard je pokazao svom matičnom klubu šta sve ume, kada je doneo vođstvo gostima iz San Sebastijana već u 22. minutu. Jedan udarac sa desne strane je Alfons Areola uspeo da odbrani i odbije loptu, ali ne i udarac koji je usledio.

Odegard je bio na pravom mestu, šutirao po sredini gola, a lopta francuskom golmanu prolazi kroz noge. Areola je Sosijedadove "klince" naročito zapamtio kada se "upoznao" sa 20-godišnjim Aleksanderom Isakom.

Luka Jović je igrao od 76. minuta kada je zamenio Federika Valverdea, ali nije imao značajniji učinak.

On je tri puta pogađao mrežu, ali prvi udarac nije bio priznat posle konsultacije sa VAR sobom. Usledio je potom prelep pogodak iz voleja na centaršut Andera Barenećea, da bi samo dva minuta kasnije snažnim udarcem desnom nogom "zakucao" loptu u gol Madriđana!

Marselo je ubrzo uspeo da smanji zaostatak Reala, ali je Isak odmah nastavio svoj šou. Ovoga puta je usledila asistencija kroz šuplju odbranu Reala, a Mikel Merino završava akciju za 1:4!

Do kraja meča jeste Real uspeo da postigne dva gola, preko Rodriga i Naća, ali je tada već bilo prekasno. Obrazi su "kraljevskom" klubu već brideli...