Mitrovićeva serija traje, ali ništa od tri boda

Fantastične brojke srpskog napadača.

Aleksandar-Mitrovic-gol-Fulam-Milvol Izvor: Guliver, Clive Rose/Getty Images Europe

Prošlo kolo 20, ovo 21. Aleksandar Mitrović je ove sezone dao skoro polovinu Fulamovih golova u Čempionšipu (21 od 47).

U poslednjih 10 nastupa za londonski klub šest puta se upisao u strelce, a triput uzastopno.

Ove srede pogodio je već u 3. minutu na gostovanju protiv Milvola, ali to nije bilo dovoljno da njegov tim dođe do pobede.

Domaćini su uspeli da izjednače već u 8. minutu, a u 22. su mogli i do prekreta, međutim, Džed Valas nije iskoristio penal.

Ostalo je 1:1, pa je Fulam propustio priliku da se približi vodećem VBA na samo bod zaostatka i sada sa dva manje deli drugu poziciju sa Lidsom.

Ima još mnogo da se igra, a u Premijer ligu će direktno dve prvoplasirane ekipe, dok će timovi od trećeg do šestog mesta igrati plej-of.

Kako stvari stoje, bez obzira hoće li Fulam uspeti da se vrati u najjači rang engleskog fudbala, Aleksandar Mitrović će iduće sezone igrati u mnogo jačem takmičenju nego što je Čempionšip, a sjajn forma srpskog napadača posebno raduje uoči baraža za plasman na Evropsko prvenstvo i utakmice naših "orlova" sa Norveškom u Oslu (26. mart).