"Žuti zid" je opet uživao: "Uništen" i Ajntraht! (FOTO)

3, 3, 5, 3, 5, 5, 4 - ovo je broj pogodaka koji su fudbaleri Borusije iz Dortmunda postigli pred domaćim igračima u posljednjih sedam mečeva Bundeslige.

Borusija Dortmund - Ajntraht Frankfurt 4:0 Bundesliga 22. kolo Izvor: Guliver/Getty Images/Jörg Schüler/Bongarts

Sedam posljednjih prvenstvenih utakmica - nevjerovatnih 28 golova Borusije Dortmund pred domaćim navijačima!

Ajntraht iz Frankfurta bio je bez poraza na posljednja četiri bundesligaška meča, ali ta serija prekinuta je na surov način u Dortmundu.

BORUSIJA DORTMUND - AJNTRAHT FRANKFURT 4:0 (1:0)

Praktično od samog starta susreta bilo je jasno da se gostima ne piše dobro. Već u 10. minutu Rafael Gerero je gađao, Kevin Trap nije se ni pomjerio, ali je stativa bila saveznik tima iz Frankfurta.

Ali, to kao da je bio uvod u rezultatsku katastrofu Ajntrahta.

Odbrana gostiju izdržala je nešto više od pola sata, a onda je Trap kapitulirao.

Precizno je sa ivice šesnaesterca šutirao kapiten "milionera" Lukaš Pišček, te prvim ovosezonskim golom u Bundesligi osigurao vođstvo svom timu i s minimalnom prednošću Lusijen Favr odveo je svoju ekipu na odmor.

Drugo poluvrijeme nije moglo bolje početi za domaće, čiji fenomenalni navijači su novi gol proslavili nakon pet minuta igre u nastavku.

Džejdon Sančo izbacio je odbranu rivala nakon sjajnog pasa Aksela Vitsela, te sjajno pogodio za 2:0.

Nije dugo trebalo čekati ni na treći gol, i to novi Erlinga Holanda. Neumorni Gerero sjajno je "povukao" napad, Ašraf Hakimi i Sančo su odradili veći dio posla, dok je Norvežaninu ostao onaj slađi dio - egzekucija i osmi gol na petom meču u Bundesligi za Borusiju.

Ni tu nije bio kraj. Raspucani "žuti" uspjeli su do kraja u Trapovu mrežu spakovati još jednu loptu, a fenomenalnu partiju u 74. minutu golom je krunisao Gerero.

Poslije četvrtog gola, bilo je jasno da Filip Kostić, Mijat Gaćinović i društvo nemaju nikakve izglede da izbjegnu deveti uzastopni poraz na "Signal Iduna Parku", dok su domaći, zadovoljni stečenim vođstvom, odlučili da ubace u "ler" i bez većih trzavica meč privedu kraju.

Izvor: Guliver/Getty Images/Jörg Schüler/Bongarts
IZJEDNAČEN REKORD

Sa 63 gola u 22 uvodna meča sezone, Borusija Dortmund izjednačila je rekord Bajerna iz Minhena iz sezone 1973/74, te Hamburga 1981/82.