PSŽ gubio 0:3, vodio, pa u nadoknadi ostao bez pobjede!

Ludo prvo, još luđe drugo poluvrijeme u Amijenu.

Amijen-PSZ-4-4-Francuska-Liga-1-rezultati Izvor: Guliver/Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Čini se da su se fudbaleri Pari Sen Žermena malo opustili zbog velikih 12 bodova više od drugoplasiranog Olimpik Marseja uoči 25. kola Lige 1.

Klub sa "Parka prinčeva" dominira u francuskom prvenstvu, pa su igrači izgleda na gostovanje protiv pretposljednjeg tima na tabeli, Amijena, otputovali pod parolom "lako ćemo".

Nije, ipak, bilo tako, pošto je ova "luda" utakmica završena remijem 4:4!

Motivisani domaćin je već u prvom poluvremenu vodio 3:0, golovima Žirasija u 5, Kakute u 29. i Diabatea u 40. minutu. Situaciju po goste donekle je poboljšao Ander Erera u posljednjim trenucima pred odlazak na odmor.

Ne znamo šta je Tomas Tuhel u pauzi rekao svojim fudbalerima, ali uz uvođenje Veratija i Markinjosa umesto Gaja i Tijaga Silve, to je prodrmalo ekipu, pa je PSŽ već do 74. minuta preokrenuo rezultatu svoju korist.

Kuasi u 60. i 65. i Ikardi u 74. minutu donijeli su - prije utakmice - očekivano vođstvo gostiju, međutim, u nadoknadi je uslijedio novi šok za Parižane.

Žirasi je sjajno reagovao na dodavanje Kornete sa desne strane i udarcem iz prve još jednom savladao Kejlora Navasa za konačnih 4:4.

Pari Sen Žermen je na ovom gostovanju bio bez dvojice najboljih igrača, Nejmara i Mbapea. Prvi nije igrao od početka februara zbog lakše povrede, pa Tomas Tuhel nije želio da rizikuje pred duel sa Borusijom Dortmund u osmini finala Lige šampiona (utorak, 21.00, u Njemačkoj), dok je drugog odmarao zbog pomenute veoma važne utakmice.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.